Červené dresy přinesly záchranu. V boji o všechno porážíme Slovinsko 28:23

Až v předposledním turnajovém zápase se Slovinskem naše dívky poprvé zvítězily, což jim stačilo k udržení se ve skupině A EURA W17.

V 11. minutě se ujímáme vedení 6:5, ve 13. minutě jsme mohl náš výběr zvýšit vedení z rychlého protiútoku na 9:6, bohužel z nepřesné přihrávky se mnoho vytěžit nedalo. Pět minut před poločasovou sirénou odskakujeme na 14:10. Slovinky během dvojnásobné přesilovky střílí jedinou branku, do kabin se tedy odchází za stavu 15:11. Ve druhé půli i přes velké množství technických chyb zvyšujeme ve 49. minutě již na 25:18. Minutu před koncem střílí z pravého křídla poslední branku utkání Skácelová. V českém výběru fungovala důrazná obrana, přebírání hráček na brankovišti a osobní nasazení při proskocích soupeře. V sobotu o 13. místo se utkáme s vítězem Slovensko/Rakousko.