České házenkářky se rozloučily s mistrovství světa výhrou nad Kongem

České házenkářky zvítězily na mistrovství světa v posledním zápase osmifinálové skupiny nad Kongem 24:21. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného již ve středu ztratily šanci na postup do čtvrtfinále a s účinkováním na turnaji se dnes rozloučily. Souboj s africkým outsiderem rozhodly reprezentantky po nerozhodném úvodním dějství ve druhé půli. Šesti góly přispěla k výhře nejlepší střelkyně utkání Dominika Zachová.

České házenkářky se rozloučily se světovým šampionátem vydřenou výhrou proti Kongu, ve většině prvního poločasu dotahovaly a neproměnily několik vyložených příležitostí. Pak jim vyšel vstup od druhého dějství, nicméně závěr si opět zkomplikovaly, když neskórovaly dvakrát ze šesti metrů a jednou ze sedmičky. Kongo se dostalo na rozdíl jedné branky, ale pak skórovala Cholevová z levé spojky na přední tyč a Zachová z pořádného úhlu na pravém křídle. V posledních minutách se ještě Kongu moc nelíbilo odpískání prorážení na Kordovskou. Nicméně zápas, který přinesl obrovské množství ztrát na obou stranách, dopadl 24:21 pro svěřenkyně trenéra Bašného.

Kongo – Česko 21:24 (11:11)
Nejvíce branek: Yimgová 4/1, Dorsonová 4/1, Divoková 3/1 – V. Malá 5, Zachová 5/3, Kovářová 4. Rozhodčí: D. Loncar (CRO), Z. Loncar (CRO). Sedmimetrové hody: 4/3 – 6/4. Vyloučení: 2:5.