Chance Extraliga: Druhá polovina play-out je tady. Kdo se udrží v nejvyšší soutěži?

Základní část letošního ročníku Chance Extraligy je dávnou minulostí, pět posledních týmů už navíc odehrálo polovinu kol v play-out. Jak se jednotlivým celkům daří? Které mají záchranu jistou, a které naopak může čekat sestup do nižší soutěže či baráž?

Jičín drží první místo v tabulce

Jičín je ve skupině o udržení v největší pohodě. Do play-out si odnesl výrazný bodový zisk ze základní části, který ve skupině ještě rozšířil. Začal možná trochu překvapivou domácí remízou s Majlontem, následovala však výhra v Novém Veselí. Ve třetím kole Východočeši nebojovali, zato ve čtvrtém porazili jednoznačně doma Strakonice, v tom posledním si pak poradili i na palubovce Hranic, kam přijeli pouze ve dvanácti hráčích. Jičínští tak bodovali ve všech čtyřech utkáních, ve skupině o záchranu vévodí tabulce s 26 body a i kdyby už žádný nepřidali, přímý sestup ani baráž se jich už nemůže týkat.

Nové Veselí má jistotu záchrany

Sokol si už rovněž vypracoval jistotu udržení se v Chance Extralize. Novoveselští šli do skupiny o záchranu s největším bodovým ziskem, což se ukázalo jako důležité, protože v play-out zatím herní pohodu nenašli. Získali zatím pouhé dva body, když ve čtvrtém kole porazili Hranice o tři branky. V prvním kole nehráli, následně doma podlehli Jičínu, venku Strakonicím a v posledním duelu padli na palubovce Maloměřic. Aktuálně tedy na druhém místě disponují 22 body.

Strakonice předvádí nevyrovnané výkony

Strakonice jsou prvním týmem skupinky, které se ještě může týkat sestup. Jihočeši se však prezentují nevyrovnanými výkony. Porazili v úvodním zápase výrazným rozdílem Hranice, následně ale v důležitém souboji padli na půdě Majlontu. Poté si poradili s Veselím, jenže následně nestačili na lídra z Jičína. V posledním kole Strakonice nehrály. Momentálně mají na kontě dvanáct bodů, což jim dává tříbodový náskok před čtvrtým týmem skupiny play-out.

Maloměřice chtějí znovu bodovat

Maloměřice budou válčit až do konce. Po půlce skupiny o záchranu se již nacházejí na barážové pozici, takže pokud by na tomto místě zůstaly, o Chance Extraligu by si to rozdaly s vítězem nižší soutěže. Majlont ale ve skupině o záchranu předvádí slušné výkony, kdy dokázal bodovat dokonce třikrát ze čtyř utkání. Vše to začalo nečekanou remízou v Jičíně, následně mamuti porazili doma Strakonice, pak ale padli v důležitém utkání s Hranicemi, aby po vynechaném kole přehráli doma Nové Veselí a opět Cement přeskočili. S devíti získanými body těsně drží čtvrtou příčku.

Hranice potřebují zabrat

Hranice mají před druhou částí play-out nejhorší výchozí pozici. Pokud by na ní zůstaly, minimálně pro příští sezonu by se musely s Chance Extraligou rozloučit. Ve skupině o záchranu získaly pouze dva body za jedno vítězství. Toho však dosáhly ve třetím kole se svým největším sokem z Maloměřic. Jinak ale výrazně podlehly Strakonicím, ve čtvrtém kole nezvládly souboj se Sokolem a naposledy nedokázaly doma konkurovat Jičínu. Cement má na kontě pouze osm bodů, stále ho ale od barážové pozice dělí pouhý bod.
Zdroj: ČSH