Debakl od lídra! Strakoničtí podlehli Plzni o 18 gólů, přístup hráčů nebyl ideální

Chance extraliga

Doma na podzim podlehli o 16 branek, v jarní odvetě o 18 gólů. Proti Talent týmu Plzeňského kraje, vedoucímu týmu tabulky Chance extraligy, neměli strakoničtí házenkáři ani jednou nárok. V rámci 21. kola mu v neděli 12. února podlehli na jeho hřišti 25:43 (14:26). Jenže zatímco na podzim drželi krok alespoň celou první půli (prohráli ji 14:18), ve druhém měření sil bylo jasno už po deseti minutách. Na dvanácté příčce Jihočechů v tabulce se sedmi body se tak nic nezměnilo.

Vyrovnaný byl jen samotný začátek duelu, kdy Strakoničtí dotáhli náskok domácích 4:1 a v 7. minutě byl naposledy stav smírný 6:6, když vyrovnávací trefu zařídil brankář Filip Kaiser. Pak Plzeňští vsítili tři branky v řadě, po odpovědi hostů se prosadili dvakrát a v 11. minutě byl stav 11:7. Ve 14. minutě byl rozdíl ve skóre tři branky (12:9), jenže pak lídr nasázel šest gólů za sebou a ve 21. minutě to bylo díky tomu 18:9. Tři a půl minuty před přestávkou domácí utekli už na 13 branek (24:11), do poločasu hosté stáhli na dvanáct.

Po změně stran se sice jako první prosadili Jihočeši, ale Talent odpověděl čtyřmi zásahy v řadě (30:15) a celkový rozdíl vytáhl na konečných 18 gólů. Na toto číslo se poprvé dostal v 51. minutě (38:20). Ve zbylém čase ještě obě mužstva přidala po pěti trefách.

KOMENTÁŘE K UTKÁNÍ

Petr Štochl, trenér Talent týmu Plzeňského kraje: „Líbilo se mi, že jsme měli prakticky od začátku zápas pod kontrolou. Měli jsme hru ve svojí režii, a to je náš cíl proti takovýmto soupeřům. Je třeba jim dokázat, že z Plzně se jen tak body vozit nebudou. Nechtěli jsme Strakonice nechat se nadechnout, protože minule doma trápily pražskou Duklu. My jsme do nich chtěli šlápnout hned od začátku, protože jsme tušili, že s námi nevydrží běhat a poměrně záhy jsme získali převahu. Mohli jsme tak nechat hrát všechny kluky. Šanci dostali i ti, kteří po zimní přestávce ještě tolik nenastupovali. Poprvé chytal Kája Štochl, víc prostoru dostali i mladíci Dan Bláha a Petr Zeda.“

Miroslav Vávra, předseda HBC Strakonice 1921: „Utkání bylo rozhodnuté hned od začátku. Plzeň po deseti minutách vedla o čtyři branky a do přestávky utekla na rozdíl dvanácti gólů, když předtím vedla už o třináct. Ve druhé půli pak náskok navýšila. Domácí nás převyšovali ve všech činnostech i celkově v nasazení. Plzeň k nám zkrátka přistoupila jako k jakémukoliv soupeři, ne že přijel tým ze spodku tabulky. My jsme naopak k utkání s lídrem přistoupili hodně vlažně s tím, že body nepřivezeme, a tak se celý duel nesl v tomto duchu. Prohrát o osmnáct gólů je nepříjemné, ale spíš mě mrzí přístup hráčů, z kterého jsem zklamaný. Pochválit chci ale Leo Kaplana za obranu i útočnou činnost, mladý pivot Martin Němec proměnil všechny čtyři sedmičky a ještě se mi líbil Michal Krejčí. Do dalších zápasů je potřeba nastupovat tak, že proti každému se dá hrát a proti každému se dá předvést lepší výkon, než jsme převedli teď. At se hraje s prvním, nebo posledním.“

Chance extraliga – 21. kolo: Talent tým Plzeňského kraje – HBC JVP Strakonice 1921 43:25 (26:14). Branky: Škvařil 7 (2), T. Nejdl, Režnický 5, Kosteski, Šafránek, Šindelář 4, Zeda, Bláha 3, Bernhard, Tonar, Stehlík 2, Říha, Chmelík 1 – Němec 4 (4), Kaplan 4, Landsinger 3, M. Nejdl, Sedláček, Krejčí 2, Brůha, A. Nejdl, Miklas, Pek, Baierling, Bičiště, Samek, Kaiser 1. Rozhodčí: Blanár, Opava. Vyloučení: 2:2. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 2:4. Diváků: 720.

Další výsledky: Dukla Praha – Hranice 41:26, SKKP Brno – Karviná 28:28, Nové Veselí – Zubří 24:22, Prešov – Jičín 28:31, Lovosice – Kopřivnice 32:29, Frýdek-Místek – Maloměřice Brno 30:26.