Den dětí s házenou: střelba na branku, skákání v pytli, ale také malování na tvář

Den dětí s házenou

Celé sobotní odpoledne 1. června patřilo dětem. Oddíl strakonické házené pro ně připravil tradiční Den dětí s házenou. Program byl kvůli nestálosti počasí nakonec přesunut pod střechu do tělocvičny ČZ, ale to vůbec nevadilo. Všechny příchozí ratolesti se vydováděly do sytosti.

Velkou atrakcí byl skákací hrad, fronta se tvořila u malování na tvář. Jinak byly ale samozřejmě připraveny i soutěžní disciplíny, které souvisely s házenou. Děti si mohly vyzkoušet hod do otvorů v brance, rychlost své střely, kterou změřil radar, nebo opičí dráhu. Dále si mohly zazávodit ve skákání v pytli nebo ve skoku do dálky s odrazem z místa. Absolvování každého ze stanovišť potvrdilo razítko do archu každého z příchozích. A každý si rovněž odnesl sladkou odměnu.

Že se dětské odpoledne povedlo, o tom svědčí fakt, že se celá akce protáhla až do osmé hodiny večerní. To už byla na řadě hlavně dětská diskotéka. Tečku za akcí udělal aktuální hit Letná od rappera Rohonyho. Hlavními strůjci krásného dětského dne na házené, kterého se zúčastnila více než stovka dětí, byli Dominik Kočí (zhostil se nejen role DJ), Josef Vavřinec a Jaroslav Martinec (ten zařídil překvapení pro děti v podobě padajících bonbonů z nebe, které vše odstartovaly…).