Do Strakonic dorazila návštěva z Hofenu. Přátelský zápas patřil týmu hostitelů

Návštěva z Hofenu

Na přelomu května a června dorazila do Strakonic tradiční návštěva ze spřáteleného oddílu z Hofenu, který je předměstím Stuttgartu. Německá výprava čítající dvě desítky členů přijela na čtyřdenní návštěvu.

Na jih Čech dorazila ve čtvrtek 30. května v podvečer. O den později měla na programu sjíždění Otavy ze Střelských Hoštic, i když počasí v podobě deště výletníkům nepřálo. První červnový den pak Hofenští odehráli od 16 hodin přátelské utkání s výběrem Strakonic, který tvořili hráči z áčka a béčka, zahráli si ale i trenér Michal Zbíral nebo „veterán“ Martin Česánek. Rozhodčím duelu byl šéf klubu Miroslav Vávra.

Zápas, který v hale sledovaly na dvě stovky diváků v čele s povzbuzujícím domácím kotlem, se nesl opravdu v přátelském a exhibičním duchu. Hlavní bylo házenou se bavit a hráči to častokrát dokazovali především při zakončení. Domácí nakonec zvítězili 41:37 po poločase 18:12. Jubilejní 40. gól vsítil v 58. minutě Mikuláš Bilík a pátou desítku načal na začátku 60. minuty Josef Vondra.

Ve strakonické brance exceloval Matěj Švec, na kterém si hostující hráči nejednou vylámali zuby. Předváděl opravdu famózní zákroky, které vyvolaly úžas a aplaus publika. Výkon Matěje Švece byl rozhodujícím faktorem. Mezi tyčemi soupeře se ve druhé půli představil Mirek Tíkal.

Hofenští přivezli svým hostitelům malý dárek a večer pak patřil společnému posezení u piva a grilu. V neděli po obědě pak německá výprava návštěvu ukončila a zamířila zpět domů. Strakoničtí zavítají k západním sousedům jako tradičně v polovině prázdnin na turnaj Kappelberg.

Tým Strakonic tvořili: Matěj Švec, Martin Mošovský, Michal Zbíral, Marek Nejdl, Filip Lukeš, Kryštof Lukeš, Michal Tíkal, Josef Vondra, Mikuláš Bilík, Martin Česánek.