Do Strakonic míří ambiciózní SKKP Brno, který po čtyřech výhrách poprvé zaváhal

Chance extraliga mužů

Druhý zápas během tří dnů čeká strakonické házenkáře v sobotu 30. září. V 6. kole Chance extraligy završí sérii tří domácích zápasů v řadě v rozmezí týdne, když od 17 hodin přivítají SKKP Brno. Tedy opět soupeře ze špičky tabulky.

První čtyři kola zvládli Moravané na sto procent, ovšem na Václava poprvé klopýtli. Doma nestačili na Kopřivnici, které podlehli 26:33 a v tabulce spadli na čtvrtou příčku. Jihočeši zůstávají bez bodu poslední, mají i nejhorší skóre. V minulé sezoně s ambiciózním soupeřem z moravské metropole hráli Strakoničtí smírně 26:26. Jaká jsou letošní očekávání hráčů od zápasu?

„Čeká nás opět nesmírně náročný soupeř. Brno po letech ukazuje, že ambice, které má, dokáže konečně v leccos proměnit. Musíme si vzít to nejlepší ze zápasu proti Plzni, to znamená vydařené momenty z druhé půle. A důležité je, abychom s Brnem hráli už od samého začátku zápasu tak, jako proti Plzni po změně stran,“ prohlásil Eduard Wildt.

„Brno každý rok zamíchá kádrem a začíná opět od nuly. Nicméně letos to vypadá, že má dobře poskládány tým a hned od začátku ukazuje velkou kvalitu,“ poznamenal David Bičiště.