Dorost poprvé nebodoval! Podlehl Sokolu Vršovice, Martin Němec nasázel 15 gólů

II. liga starších dorostenců

Podzim zvládli strakoničtí starší dorostenci bez ztráty kytičky. Odvetnou část ale začali hned porážkou! Ve 13. kole druhé ligy podlehli v sobotu 11. února na hřišti třetího Sokola Vršovice 30:35 (13:21) a jsou tak v tabulce o skóre druzí, ovšem mají odehráno o zápas méně. Nepomohlo jim ani 15 (!) gólů, které vstřelil Martin Němec, jenž se tak postaral o polovinu všech tref.

Jihočeši vedli v utkání pouze jednou, a to hned na začátku 1:0. Jinak celou dobu dotahovali. Smírný stav trval 17 minut, pak už domácí své vedení postupně navyšovali. Ještě ve 21. minutě bylo skóre 12:11, v následných čtyřech minutách ale hosté inkasovali pět branek v řadě. A nepovedl se jim také závěr první půle, v posledních dvou a půl minutách od stavu 18:13 obdrželi tři góly za sebou. Výsledkem tak bylo poločasové manko osmi branek!

Vstup do druhého dějství Strakonickým vyšel, úvod vyhráli 4:1, a to ještě nevyužili sedmičku. Ve 37. minutě tak byl stav 22:17. O deset minut později se hosté přiblížili na rozdíl čtyř gólů (27:23), ale tři branky soupeře a další neproměněná sedmička jim vzaly vítr z plachet. V poslední desetiminutovce se jim sice povedla čtyřbranková šňůra a přiblížení na 31:29 v 56. minutě, jenže další tři trefy domácích definitivně rozhodly, že dosud neporažený tým soutěže utrpí první ztrátu a porážku o pět gólů.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Věděl jsem, že to bude těžký zápas. Sokol Vršovice totiž i na podzim hrál dobrou házenou, je to fyzicky vyspělý soupeř. Většinu týmu tvoří druhým rokem starší dorostenci. Nám vypadl kvůli zranění Michal Tíkal a dlouhodobě chybí Roman Rejžek, kterého čeká operace kolena. Do utkání jsme nastoupili s mladšími dorostenci Pepou Vondrou a Mikulášem Bilíkem na spojkách. Hrubě nám nevyšel závěr první půle a do druhé jsme kvůli tomu šli se ztrátou osmi branek. Po změně stran jsme stáhli manko až na dvě branky, ale na bodový zisk jsme nedosáhli. Kluky jsem i tak pochválil, zejména ty mladší, za bojovnost a za to, jak se se soupeřem prali až do konce. Lídrem duelu byl jednoznačně Martin Němec s 15 góly, který postupně vystřídal všechny posty.“

II. liga starších dorostenců – 13. kolo: Sokol Vršovice – Strakonice 35:30 (21:13). Branky: Müller 12 – Němec 15 (1), J. Vondra 8, Strnad 3 (1), Koudelka 2, Novák, K. Lukeš 1. Rozhodčí: Čapek, Dvořáček. Vyloučení: 7:2. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 1:2. Diváků: 38.