Dorostenci odehráli v Kutné Hoře dva rozdílné poločasy, nakonec jasně vyhráli

II. liga mladších dorostenců

Po minulé domácí porážce v derby s Třeboní B splnili strakoničtí mladší dorostenci víceménně povinnost. Naplno bodovali na hřišti beznadějně posledního. V neděli 21. dubna v rámci 20. kola druhé ligy zvítězili v Kutné Hoře jednoznačně 29:15 (11:9) a v tabulce jsou třetí s 23 body.

Úvodní dějství bylo vyrovnané, domácí se ujali vedení, ale pak museli většinu času dotahovat. Jenže Jihočechům se nepodařilo výrazněji odskočit. To se povedlo až po obrátce, i když soupeř se i tak dlouho držel na dostřel. Od 42. minuty ale hosté nastartovali šňůru osmi branek v řadě, a tak byl v 54. minutě stav 13:26. Tento úsek rozhodl o výrazné výhře.

Komentář trenéra Davida Bičištěho: „Bylo to utkání dvou naprosto odlišných poločasů. Ten první byl z naší strany hodně vlažný, v útoku chyběl pohyb a proměňování vyložených šancí. V obraně jsme pak byli až příliš pasivní a dovolili jsme soupeři střelbu z prostoru osmi metrů. Naopak druhá půle už byla podle představ. V útoku jsme soupeře snadno přehrávali a dávali jednoduché branky. Obrana byla mnohem důraznější a nutila domácí k technickým chybám a nepřipravené střelbě. Zápas mohl skončit mnohem větším rozdílem při plném nasazení v obou poločasech, a ne jen ve druhém.“

FAKTA

II. liga mladších dorostenců – 20. kolo: Kutná Hora – Strakonice 15:29 (9:11). Branky: Hanuš 4 – Hrdlička 7, L. Bilík 6, M. Vondra 5, Kobliha 4, Hokr 3, Panuška, Halačka, Hromádka, Levý 1. Rozhodčí: Podzimek, Vlk. Vyloučení: 1:3. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 1:0. Diváků: 42.