Dorostenci přejeli Pardubice až ve druhé půli, soupeře v ní deklasovali 18:4

II. liga starších dorostenců

Po minulém úvodním jarním zaváhání splnili povinnost a připsali si dva body za jasnou výhru. Strakoničtí starší dorostenci ve 14. kole druhé ligy v sobotu 18. února deklasovali na domácí palubovce předposlední Pardubice 35:19 (17:15) a jsou o skóre druzí za Libercem, ovšem se zápasem k dobru.

Oba týmy nastoupily v okleštěných sestavách a k vidění byly dva rozdílné poločasy. V tom prvním Východočeši drželi po celou dobu krok, na rozdíl od toho druhého. Domácí odskočili v 8. minutě na čtyřbrankový rozdíl, jenže soupeř čtyřmi trefami v řadě srovnal. I když naposledy, pak se držel na dostřel maximálně jedné branky a do půle to byly nakonec ze tří dvě.

Po změně stran už ale bylo na hřišti jen jedno družstvo. Jihočeši naplno potvrdili roli favorita a naplnili papírové předpoklady. Vsítili 13 (!) gólů v řadě během necelých šestnácti minut, až poté o sobě dali vědět jednou trefou hosté. Následovaly další tři góly v jejich síti a stav 33:16 v 52. minutě. Zbylou pasáž hry nakonec vyhráli Pardubičtí v poměru 3:2.

Mužem zápasu byl domácí Josef Vondra, který vsítil 11 branek, z toho dvě dal ze sedmiček. Sekundovali mu Jonáš Strnad (6 gólů) a Mikuláš Bilík s Františkem Kojanem (oba 5 branek).

Komentář trenéra Romana Nejdla: „První poločas jsme odehráli s vidinou, že uspějeme úplně lehce, že výhra přijde sama. Našemu výkonu chyběly emoce a energie, podle toho to na hřišti vypadalo. Soupeř střílel laciné góly díky našemu mizernému výkonu. O přestávce jsme si řekli, že takto se prezentovat nechceme. Prospěla nám změna v brance a to, že jsme k výkonu přidali emoce. Najednou všechno šlo. Nezastírám, že máme problémy se sestavou, opět jsme nastoupili s mladšími dorostenci na spojkách. Ale s výkonem ve druhém poločase jsem byl spokojený.“

II. liga starších dorostenců – 14. kolo: Strakonice – Pardubice 35:19 (17:15). Branky: J. Vondra 11 (2), Strnad 6, M. Bilík, Kojan 5, Němec 3 (1), K. Lukeš 3, Koudelka 2 – Maleček, Kupa 5. Rozhodčí: Podzimek, Vlk. Vyloučení: 2:2. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (51. Pilař). Diváků: 80.