Dorostenci při náskoku s Úvaly polevili, dva body si doma ale utéct nenechali

II. liga mladších dorostenců

Po minulé porážce v Pardubicích strakoničtí mladší dorostenci opět bodovali naplno. V 17. kole druhé ligy si v sobotu 23. března doma poradili s Úvaly 31:25 (16:8) a v tabulce jsou třetí o dva body před Pardubicemi a o čtyři právě před Úvaly.

Soupeři sice patřil úvod utkání, kdy i vedl, ovšem pak domácí odskočili na rozdíl tří branek (9:6 v 16. minutě) a do přestávky ho navýšili až na osm branek. Hned po obrátce domácí odskočili na deset tref (18:8), ale od stavu 19:9 předvedl pětibrankovou sérii soupeř a stáhl na pět gólů.

Ve 46. minutě se Úvaly dokonce přiblížily na tři branky (stav 22:19), ale čtyřmi přesnými zásahy následně Jihočeši získali zase klid a jistotu. Zápas už v pohodě dotáhli do vítězného konce.

Komentář trenéra Václava Hokra: „První poločas jsme odehráli celkem slušně a vytvořili si náskok. Do druhého poločasu jsme vstupovali s cílem rozdíl ve skóre navýšit a dohrát v klidu. To se nepovedlo, kluci jako již tradičně přestali hrát a soupeř se dotáhl.“

II. liga mladších dorostenců – 17. kolo: Strakonice – Úvaly 31:25 (16:8). Branky: M. Vondra 8, Korec 6, Hokr 4, L. Bilík 3, Hála 2, Večeřa, Panuška, Hrdlička, Kobliha, Kučera, Halačka, Hromádka, Levý 1 – Macurek 10. Rozhodčí: Sláma, Měšťánek. Vyloučení: 2:1. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 0:1. Diváků: 78.