Dorostenci si došli pro pohodlné vítězství, Dolní Cerekvi nastříleli 40 branek

II. liga starších dorostenců

Naplno potvrdili roli favorita. Strakoničtí starší dorostenci, kteří v předstihu obhájili prvenství ve druhé lize, si v předposledním utkání sezony připsali jasné vítězství. V sobotu 22. dubna ve 21. kole deklasovali osmou Dolní Cerekev na jejím hřišti 40:25 (21:13).

Jihočeši od začátku neponechali nic náhodě a vypracovali si několikabrankový náskok. Ten do přestávky narostl na osm branek. Změnu skóre po změně stran sice jako první zařídili domácí, ale pak se spustil hostující gólostroj. Strakoničtí se prosadili šestkrát v řadě a vytáhli své vedení ve 37. minutě na 27:14.

Ve zbytku zápasu přidali ještě o dva góly víc než soupeř a debakl domácích byl na světě. Do střelecké listiny se zapsali i hostující brankáři Jiří Hála a Mirek Tíkal, kteří skórovali ze sedmičky. Třetí z gólmanů Matěj Švec tu svoji neproměnil.

Komentář vedoucího mužstva Martina Mošovského: „Jakmile hráli kluci v základní sestavě, bylo to jasné. Drželi zápas plně ve svých rukách. Michal Tíkal byl výborný pohybově, dobře zahrál Pepa Vondra, Jonáši Strnadovi se povedla moje zadovka, za což ho chválím. Dobře zachytali také všichni tři brankáři. Celá druhá půle se nesla v exhibičním duchu.“

II. liga starších dorostenců – 21. kolo: Dolní Cerekev – Strakonice 25:40 (13:21). Branky: Krajíček 11 (2) – Michal Tíkal 9, Strnad 7 (1), K. Lukeš, J. Vondra 6, M. Bilík 4, Koudelka 3, Hála, Mirek Tíkal 1 (1), Novák, Rejžek, Hromádka 1. Rozhodčí: J. Švadlena, R. Švadlena. Vyloučení: 3:6. ŽK: 0:2. ČK: 1:0 (47. Dolejší). Góly ze sedmiček: 2:3. Diváků: 18.