Dorostenci vyhráli po sedmé v řadě! Proti Liberci exceloval pivot Martin Němec

II. liga starších dorostenců

Souboj dvou nejlepších zvládli strakoničtí starší dorostenci suverénně! V 8. kole druhé ligy v sobotu 12. listopadu coby lídr tabulky hostili druhý Liberec, který měl o dva body méně. Tým od Otavy nedal zapochybovat, kdo je oprávněně bez ztráty kytičky v čele soutěže a soupeře porazil 27:21 (13:9). Lví podíl na tom měl pivot Martin Němec, autor 14 (!) branek. Hosté přijeli jen s jedním hráčem na střídání, na jejich výkonu to ale výrazně znát nebylo, fyzicky stačili až do konce.

Domácí byli od začátku ve vedení a udávali tempo hry. Stav byl smírný naposledy v 8. minutě (3:3), od té doby Severočeši už jen dotahovali. Náskok Strakonických byl však dlouho jen dvou až třígólový, nedařilo se jim odskočit výrazněji. Až třemi trefami v řadě v rozmezí 24. až 29. minuty vytáhli vedení na 13:8, hosté do přestávky ještě stihli snížit. Oba týmy se potýkaly s využíváním šancí, více Liberečtí.

Obraz hry byl i po změně stran stejný. V první desetiminutovce se soupeř držel na dostřel tří branek, poté Jihočeši utekli po čtyřbrankové šňůře na 21:14. Hosté se ve zbytku duelu dotáhli vždy maximálně na pět gólů, jinak pozici lídra tabulky nemohli ohrozit. Svěřenci trenéra Romana Nejdla dobře bránili a spolehnout se mohli i na brankáře Mirka Tíkala a Matěje Švece. Družstvo si po vyrovnaném výkonu, který předvádělo po celý zápas, v pohodě připsalo zaslouženě dva body a je dál s náskokem v soutěži první za sedm vítězství.

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Nečekal jsem tak pohodlný průběh utkání. Předpokládal jsem vyrovnanější zápas, i když hosté přijeli v okleštěné sestavě. Od začátku jsme byli ve vedení, které mělo být výraznější vzhledem k tomu, kolik jasných gólových příležitostí jsme si vypracovali a které jsme bohužel neproměnili. Kvůli tomu se stále drželo jakési napětí v utkání. Ale kluci výborně bránili, základem úspěchu byla výborná obrana v první půli. Celkově jsme podali jeden z lepších výkonů. Co se týká individuálního výkonu Martina Němce, který dal 14 gólů, musím říci, že neskutečně mentálně vyrostl. A také fyzicky je na tom velice dobře. Je vidět, že si hru užívá, lepí mu to, což je jen dobře. Při pohledu na los zbytku podzimu to svádí k tomu, že už máme to nejhorší za sebou, ale bude tam jedno utkání po házenkářském plese, což bude jistě náročné. Ale jinak by to snad už mělo dobře dopadnout.“

II. liga starších dorostenců – 8. kolo: Strakonice – Liberec 27:21 (13:9). Branky: Němec 14 (1), K. Lukeš 5, Michal Tíkal, Kojan 3, Vondra, Koudelka 1 – Knob 7 (4). Rozhodčí: Martoch, Ransdorf. Vyloučení: 2:3. ŽK: 2:1. Góly ze sedmiček: 1:5. Diváků: 82.