Dorostenky potrápil poslední Bohumín, povinné dva body ale zůstaly u Otavy

I. liga mladších dorostenek

Třetího vítězství v sezoně se v sobotu 25. března dočkaly prvoligové mladší dorostenky Strakonic. V 17. kole si doma poradily s posledním Bohumínem 32:29 (16:16) a na předposledním desátém místě tak mají šest bodů. Soupeř na první bodový úspěch stále čeká, Jihočeškám ale cestu za povinnými dvěma body hodně znepříjemnil.

Tým od Otavy vedl v úvodním dějství jen sporadicky, nadšeně a s chutí hrajícím soupeřkám nestačil. Proto také nabral třígólové manko, které dokázal do přestávky dvakrát zlikvidovat. Domácí hráčky předvedly skvělý finiš, když na poločasových 16:16 vyrovnaly třemi zásahy za necelou minutu a půl, přičemž srovnávací branku dala Nikola Benešová s prvním klaksonem (byla autorkou i trefy na 15:16).

A jak Strakonice skončily, tak začaly i druhý poločas. Čtyřmi góly za sebou, takže rázem vedly 20:16. Po necelé čtvrthodině se soupeřky dotáhly na rozdíl pouhé branky (22:21), ale přišla další úspěšná šňůra domácích, tentokrát pětibranková (v ní se třikrát prosadila Nela Horažďovská). Hostující družstvo se potom přiblížilo maximálně na tři góly, tento rozdíl nakonec svítil na ukazateli skóre i po závěrečném hvizdu.

Komentář trenéra Martina Haranta: „Přestože se vítězství počítá jako cenné, zápas nebyl ani pohledný, natož takticky správně vedený. Děvčata si nechala diktovat namotivovanou hru soupeřek a z toho pramenilo opět množství technických chyb, zbytečných faulů a neproměněných gólovek. I tak ale bojovala a nepříznivé skóre dokázala stáhnout na poločasovou remízu. Ve druhé půlce se nám již dařilo podstatně více a zvládli jsme psychicky lépe poslední část utkání, za což holkám děkuji.“

FAKTA

I. liga mladších dorostenek – 17. kolo: Strakonice – Bohumín 32:29 (16:16). Branky: Horažďovská 11 (2), Švecová 10 (2), Benešová 5, Remešová 2, Harantová, Matějková, Kreuzerová, Měchurová 1 – Břežná 8 (2), Sikorová 8 (1). Rozhodčí: Martoch, Ransdorf. Vyloučení: 2:3. ŽK: 0:2. Góly ze sedmiček: 4:4. Diváků: 64.