Dorostenky se v nové soutěži uvedly kanonádou v Havlíčkově Brodě

II. liga mladších dorostenek

Lepší vstup do nové soutěže si nemohly přát. Strakonické mistryně republiky v kategorii starších žákyň, kterými se staly v minulé sezoně, hrají od nového ročníku 2019/2020 II. ligu mladších dorostenek a uvedly se v ní při své premiéře skvěle. V neděli 15. září deklasovaly Havlíčkův Brod na jeho hřišti v poměru 36:18 (19:12) a hned se usadily na čele tabulky.

Trenéra Miroslava Vávru potěšilo, že jeho svěřenkyně potvrdily, že jsou na soutěž dobře připravené. „Do 15. minuty s námi soupeřky držely krok, potom jsme odskočily, a to i díky zlepšené obraně. Výborně první půli odehrála především Karolína Housková,“ uvedl kouč. Do druhého poločasu byl hlavní pokyn ten, aby družstvo ještě více zlepšilo defenzivu, hrálo v ní agresivněji. To hráčky splnily a výsledkem byl debakl pro domácí a pouze šest inkasovaných gólů. „Pochválit musím písecké posily, zahrály velmi dobře,“ poznamenal Miroslav Vávra.

V prvním utkání v domácí hale strakonické dorostenky vyzvou v sobotu 21. září ve 13 hodin v jihočeském derby Třeboň, která úvodní duel také jasně vyhrála.

FAKTA

II. liga mladších dorostenek – 1. kolo: Havlíčkův Brod – Strakonice 18:36 (12:19). Branky: Housková 10 (3), Kadlecová 9, Korcová, Plojharová, Kozáková 3, Kordíková, Soukupová, Ťupová 2, Divišová, Hanzelínová 1. Rozhodčí: Rutta, Větrovský. Vyloučení: 2:2. ŽK: 3:3. Góly ze sedmiček: 1:3. Diváků: 38.