Dorostenky si na MS zahrají s Norskem, Brazílií a Uruguayí. V tomto týmu hrají také Veronika Vávrová a Simona Schreibmeierová

Dorostenky už také znají své soupeřky na letním mistrovství světa, které se uskuteční mezi 30. červencem a 10. srpnem ve Skopje. Národní tým bude bojovat o postup ze skupiny s Norskem, Brazílií a Uruguayí.

Los dopadl podle trenéra národního týmu Michala Červenky neutrálně. „Zcela jednoznačně jsou daleko těžší skupiny, našli bychom zcela určitě také skupiny jednodušší. Co se týče našich ambicí a cesty, jedeme jednoznačně s cílem ze skupiny postoupit. Ani se příliš neohlížíme na čí úkor,“ říká kouč.

„Je to dáno specifikem této věkové kategorie, která nutně nemusí kopírovat úspěšnost a neúspěšnost ženských týmů. Záleží na tom, jaká generace se v daném státě narodí,“ popisoval dál Červenka. Hru Norek si tým vyzkoušel už na letošním turnaji v Rumunsku. „Víme, do čeho jdeme. Typicky severská házená. Jihoamerické soupeřky jsou samozřejmě neznámou, nicméně informace hledáme. Víme, že Brazilky s přehledem celou kvalifikaci Jižní Ameriky vyhrály a Uruguay skončila třetí.“

Výhodou je, že národní tým narazí také na soupeřky mimo Evropu a vyzkouší si také jiné herní styly. „Jsem rád, že jsme se dostali na mistrovství světa a budeme hrát s týmy z ostatních kontinentů. Vyhnuli jsme se malému mistrovství Evropy. Je to pro nás výzva, rozhodne se na hřišti,“ pokračoval Červenka.

Dorostenky mají aktuálně sraz v Luhačovicích, kde se měly střetnout s Guinejí. Soupeř ale nakonec odpadl. „Následně bychom byli rádi, kdyby hráčky dostaly volno a začaly si plnit individuální kondiční tréninkové plány tak, abychom 15. července mohli začít závěrečnou fázi přípravy. Pokud se nestane něco nepředpokládaného, měla by nás prověřit družstva Egypta a Francie. Závěrečný blok bude rozdělen do dvou částí,“ uzavřel kouč.