Dorostenky v Olomouci srdnatě bojovaly, o bod přišly v poslední minutě

I. liga mladších dorostenek

Po bodu sahaly v sobotu 19. března mladší dorostenky strakonické házené v 16. kole v Olomouci. Přišly o něj až v poslední minutě zápasu. To byl stav smírný 31:31, když domácí Zora vsítila dva góly v rozmezí 19 sekund a Jihočešky stihly odpovědět až dvě vteřiny před koncem. Nakonec tedy prohrály na Hané 32:33 (16:20). Jinak Strakonice od začátku dotahovaly, až čtvrt hodiny před koncem se poprvé ujaly vedení. Poté se skóre přelévalo ze strany na stranu, více štěstí měla nakonec Olomouc.

Komentář trenéra Martina Haranta: „Smutek, ale zároveň radost. Takto bych asi komentoval utkání v Olomouci. Remíza byla blízko, proto smutek. Opět se nám nepodařilo zachytit začátek utkání. A i v průběhu prvního poločasu se rozdíl pohyboval o pět rozdílových branek pro domácí Olomouc. Což i tak v porovnání s prvním podzimním zápasem (výsledek byl 16:34) byl úspěch. Po pauze se holkám dařilo pomalu umazávat ztrátu, a to hlavně díky zlepšené obraně a střelbě ze střední vzdálenosti. Závěr ovlivnila naše červená karta (po trestech) a vyloučení na dvě minuty těsně před koncem. Holky musíme opravdu pochválit za bojovnost a touhu po úspěchu se zkušenějším soupeřem, což Zora rozhodně je.“

I. liga mladších dorostenek – 16. kolo: Olomouc – Strakonice 33:32 (20:16). Branky: L. Krajčová 8 – Švecová 9 (2), Klejnová 7, Šulcová 5, Harantová 3, Horažďovská 2 (1), Stranevová, Remešová 2, Koňáková, Kreuzerová 1. Rozhodčí: Hanych, Kremláček. Vyloučení: 3:6. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (56. Šulcová za 3 vyloučení). Góly ze sedmiček: 5:3.

Další utkání odehrají strakonické dorostenky už ve čtvrtek 24. března. V 17. kole soutěže přivítají od 18.30 hodin DHC Plzeň.