Dorostenky vysoko prohrály ve Zlíně, světlým okamžikem byl úspěšný úsek 7:1

I. liga mladších dorostenek

S debaklem se vrátily prvoligové mladší dorostenky strakonické házené ze zápasu 18. kola. V neděli 2. dubna podlehly pátému Zlínu na jeho hřišti drtivě 29:47 (11:24) a jsou nadále na předposlední desáté pozici se šesti body.

Soupeřky měly od začátku zápas ve své moci a skóre v jejich prospěch postupně narůstalo. Nejsvětlejší okamžik měly Jihočešky necelou čtvrthodinu před koncem, kdy během čtyř minut nasázely pět branek v řadě. Následně ještě neproměnily sedmičku, poté se prosadily domácí hráčky, ale tým od Otavy vsítil dvě branky. Pasáž od 47. do 54. minuty tak vyhrál 7:1. Zlín předvedl dvě pětigólové série na konci prvního i druhého poločasu.

Komentář trenéra Martina Haranta: „Utkání se nám vůbec nepovedlo. Jsem nespokojený hlavně s obranou, která nedokázala reagovat na rychlé kombinace a změny postů hráček Zlína. Celý zápas odchytala Agáta Nárovcová, protože kvůli nemoci chyběla Martina Bočanová. V první minutě se zranila Nela Horažďovská, čímž byl značně ovlivněn náš výkon.“

I. liga mladších dorostenek – 18. kolo: Zlín – Strakonice 47:29 (24:11). Branky: Fuksová 6 (2), Jozífková, Pohunková 6 (1), Janků 6 – Švecová 11 (3), Houšková 6, Benešová 5 (1), Matějková 5, Harantová 2. Rozhodčí: Pružinský, Malina. Vyloučení: 2:3. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 4:4. Diváků: 55.