Druhá výhra v krátkém sledu. Ženy přehrály druhou Plzeň rozdílem šesti gólů

II. liga žen

Souboj prvního s druhým nabídla předehrávka 13. kola druhé ligy žen mezi házenkářkami Strakonic a HC Plzeň, která se na jihu Čech hrála ve středu 16. února. Domácí lídr tabulky nezaváhal a připsal si další dva body (v sobotu si poradil s předposledním Chebem 37:19), čímž si upevnil vedoucí postavení. Svěřenkyně trenéra Miroslava Vávry si poradily se Západočeškami bez problémů 37:31 (23:16). Na podzim se družstva rozešla smírně 28:28.

Strakonice měly utkání ve své moci, po vyrovnaném úvodu odskočily a vytvořily si až sedmibrankový náskok. S ním šly i do druhého dějství. V něm vedení vytáhly až na rozdíl 11 branek, ale poté polevily a hráčky Plzně díky tomu manko stáhly na přijatelný rozdíl šesti gólů, který na ukazateli skóre svítil po závěrečném hvizdu. Zajímavostí je, že hostující tým neproměnil ani jednu ze tří sedmiček.

Komentář trenéra Miroslava Vávry: „Scénář zápasu byl stejný jako v prvním utkání, v němž jsme v poločase vedli o pět branek, teď o sedm. Jenže v Plzni jsme nezvládli druhý poločas, kde jsme se ke konci trápili. I v odvetě jsme měli ve druhé půli výpadek, ale vzhledem k tomu, že Simona Schreibmeierová odehrála odvetu oproti prvnímu střetnutí bez vyloučení, dotáhli jsme ho do vítězného konce. Naše družstvo je fyzicky lépe připravené, což se projevilo. Pokud se nám daří rychlostí soupeře přehrávat, jsme schopni vyhrávat. Tentokrát jsme ale hodně gólů také inkasovali, obrana nebyla tolik funkční. Za výsledek jsem však rád a s hrou holek jsem byl spokojený. Udržet koncentraci celých šedesát minut je těžké, pokud utkání není mimořádně vyrovnané.“

II. liga žen – 13. kolo: Strakonice – HC Plzeň 37:31 (23:16). Branky: Schreibmeierová 10, Vávrová 6 (2), Hanzelínová 6, Kordíková 5, Plojharová 4, Drábová, Kadlecová 2, Wollnerová, Divišová 1 – Klesová 12. Rozhodčí: Rutta, Hladký. Vyloučení: 1:3. ŽK: 2:1. Góly ze sedmiček: 2:0. Diváků: 100.