Dvoubodový start áčka mužů! Hustopeče deklasovali rozdílem 12 gólů

I. liga mužů

Parádní vstup! Strakoničtí muži zahájili nový prvoligový ročník suverénně, když v sobotu 21. září v domácím prostředí před více než dvěma stovkami diváků deklasovali Hustopeče 31:19 (13:9). Soupeř, který v minulé sezoně I. ligu vyhrál, přijel jen s deseti hráči (z toho byli dva brankáři). Krok držel jen v prvním poločase.

Domácí v úvodu otočili z 0:1 na 3:1, ale za chvíli už to bylo zase 3:4. Skóre se tahalo, ve 21. minutě byl stav jen 6:6. Strakonickým se nedařila koncovka, hosté ještě měli síly a hráli dynamicky. Ve 22. minutě brankář Mráz chytil šanci Moravanů, dlouhým pasem poslal do trháku Krejčího a ten znovu překlopil misky vah na stranu Jihočechů. Soupeř ještě naposledy srovnal, ale pak přišel výborný úsek mužstva od Otavy.

Ve 27. minutě byl stav 9:8, minutu před přestávkou už ale 13:8, když skórovali Říha, dvakrát Krejčí a jednou Adam Nejdl. Bylo znát, že se domácí rozehráli. Soupeř snížil v početní výhodě deset sekund před koncem poločasu.

Vstup do toho druhého vyšel Jihočechům opět famózně, ve 38. minutě odskočil po třech trefách Krejčího a jedné Peka na 17:10, následně se ještě prosadili Nejdl a Samek, takže po necelých osmi minutách byl stav 19:10. Ve 42. minutě byl rozdíl po trefě Kačína poprvé desetibrankový (21:11), maximálně se pak vyšplhal na třináct gólů, když na 30:17 zvyšoval Fencl v 58. minutě.

Strakoničtí excelovali, hosty trestali především z rychlých kontrů. Do hry se postupně dostali všichni hráči a víceméně se také všichni (kromě Brůčka a obou brankářů) střelecky prosadili. Hustopeče nestačily fyzicky. Snížily dvěma trefami v úplném závěru, ale poslední slovo měl sekundu před koncem Lukeš, který stanovil skóre na konečných 31:19.

I. liga mužů – 1. kolo: HBC Strakonice 1921 – Házená Legata Hustopeče 31:19 (13:9). Branky: Krejčí 9, Kačín 4 (1), A. Nejdl, Říha, Landsinger 3, Pek 2, Zdychynec, Lukeš, Fencl, Mošovský, Fořt, Samek, Fliegl 1 – Adam 6, Mrnuštík 5 (1), Horký 3, Jankovič 2, Semerád, Řezník, Strouhal 1. Rozhodčí: Deml, Dvořáček. Vyloučení: 2:0. ŽK: 2:1. Góly ze sedmiček: 1:1. Diváků: 220. Nejlepší hráči utkání: Říha – Adam.