Energa MKS Kalisz s Tomášem Nejdlem ve velkopolském derby suverénně zvítězila nad Ostrovií!

V zaplněné Kalisz Areně porazila Energa MKS Kalisz ve velkopolském derby Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski (hraje zde bývalý Tomášův spoluhráč z Plzně D. Režnický) 28:22 (13:8). V Kalisz Areně se sešly téměř tři tisíce fanoušků. Úvodní výhoz provedl starosta Kalisze Krystian Kinastowski.

Začátek střetnutí patřil tvrdým obranám a krásným zákrokům brankářů obou týmů . V 9. minutě to po gólu Krzysztofa Komarzewského a odpovědi Kamila Adamského bylo 2:2. Tento stav vydržel až do 11. minuty, kdy za domácí skóroval na 3:2 Tomáš Nejdl a ve 12. minutě zvýšil na 4:2 Konrad Pilitowski. Ostrožané nepolevili a o dvě minuty později bylo na tabuli opět vyrovnáno. V 15. minutě po gólech Piotra Krępy a Miłosze Bekisze Energa MKS odskočila do dvoubrankového vedení 6:4. Hráči Kaliszu pokračovali v dobré hře a ve 20. minutě po brance Krzysztofa Komarzewského k radosti diváků zvýšili náskok na čtyři body 9:5. Poté se hra vyrovnala. Do přestávky vedli hosté 13:8.

Na začátku druhého poločasu se Ostrožané jen těžko prodírali obranou Kaliszu a domácí, hnáni povzbuzováním, zvyšovali náskok. Ve 38. minutě to bylo 17:10 pro Energu MKS Kalisz. Domácí měli střetnutí plně pod kontrolou a využívali příležitosti. Po tři čtvrtě hodině hry vedli již o dvanáct branek 24:12. Hosté se v následujících minutách snažili ztrátu dohnat. Podařilo se jim „urvat“ šest branek a zápas nakonec skončil výsledkem 28:22 pro Energa MKS Kalisz.

Energa MKS Kalisz – Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 28:22 (13:8)

Energa MKS Kalisz: Štětina (52%), Hrdlička – Krępa 3, Starčevič 2, Nejdl 5, Kowalczyk 1, Kus, Biernacki 1, Wróbel, K. Pilitowski 4, Molski 4, Bekisz 2, Karpiński, Komarzewski 5, Antolak 1.