Eva Krausová: Prohra s Mostem B mrzí, soupeřky nebyly výrazně lepší než my

II. liga mladších dorostenek

Mladší dorostenky Strakonic odehrály v sobotu 27. dubna svůj předposlední zápas ve druhé lize, který byl posledním domácím v sezoně. V rámci 21. kola hostily třetí béčko Mostu. Tým Černých andělů vždy budí u hráček značný respekt, nicméně tentokrát Severočešky dorazily s velmi okleštěnou sestavou, a tak byly rozhodně hratelné. Tomu odpovídal i konečný výsledek 29:34 (16:15). Strakonice i přes prohru zůstaly na devátém místě.

O tom, že zápas bude hratelný, se Jihočešky přesvědčily v úvodním dějství, kdy se soupeřkami neohroženě držely krok a průběžně se s nimi střídaly ve vedení. Ve 23. minutě domácí tým vedl už o čtyři branky (14:10), náskok však v následujících minutách opět ztratil. Na poločasovou pauzu tak odcházely hráčky s nejtěsnějším vedením v poměru 16:15.

Vstup do druhého poločasu se jim bohužel hrubě nepovedl. Soupeřky jako pokropené živou vodou nasadily zejména na postech spojek vyšší rychlost a Strakonice naprosto přestaly stíhat v obranné fázi. Propadaly ve hře jedna na jednu a nabraly tak během úvodních šesti minut tříbrankové manko. Spolu s řadou technických chyb a neproměněných gólových příležitostí (včetně tří neproměněných sedmiček) už tuto ztrátu nedokázaly vymazat.

Komentář trenérky Evy Krausové: „Prohra s Mostem nás tentokrát opravdu mrzí, protože soupeřky nebyly výrazně lepší než my. Bohužel jsme se zřejmě zalekly průběhu i možného vítězství a nedokázaly jsme udržet koncentraci. Je to škoda, protože skalp Mostu by pro naše herní sebevědomí a pohodu byl velmi cenný.“

II. liga mladších dorostenek – 21. kolo: Strakonice – Most B 29:34 (16:15). Branky: N. Švecová 8 (3), Hejtmánková, Moravcová 4, Vršecká, Uhlíková 3, Kozáková, E. Remešová 2, Nepodalová 1 (1), Kreuzerová, Kálalová 1 – Parthová 12 (2). Rozhodčí: Tůma, Větrovský. Vyloučení: 3:3. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 4:3. Diváků: 60.