Fantastická poslední pětiminutovka! Strakoničtí v ní předvedli parádní obrat

Chance extraliga

Drama se šťastným koncem! Strakoničtí házenkáři si oddychli, zvládli i druhé klíčové utkání první poloviny základní části Chance extraligy. Ve 13. kole ve čtvrtek 17. listopadu porazili předposlední Maloměřice Brno, na které měli na dvanácté pozici bod k dobru, v poměru 30:28 (18:15). Na soupeře tak mají nyní k dobru tři body a před posledními Hranicemi, které poprvé bodovali při remíze se Zubřím, šest bodů. Úvodní část sezony jim tedy vyšla lehce nad očekávání.

Souboj sousedů v tabulce přinesl strhující bitvu napínavou až do samého konce a plnou zvratů. Prvních deset minut se odehrálo ve vysokém tempu z obou stran a stav byl 9:4. Po time outu hostů se Maloměřice přiblížily čtyřgólovou šňůrou na rozdíl pouhého gólu, pak ale pro změnu třikrát za sebou udeřili Strakoničtí. Moravané znovu stáhli na gól, domácí znovu třemi brankami v řadě odskočili. Necelou minutu a půl před přestávkou vedli o pět gólů (17:12), jenže přišlo vyloučení, které soupeř vyhrál 3:1, když třetí branku vsítil ze sedmičky po čase.

Začátek druhého poločasu byl pro domácí jako z hororu. Vůbec se jim nedařilo střelecky, naopak hosté úřadovali a skóre otočili ve svůj prospěch. Sedmiminutovku hrůzy prohráli Jihočeši v poměru 1:6, takže stav byl rázem 22:20 pro hosty. Za stavu 23:24 ve 42. minutě pak přišla více než devítiminutová pasáž, kdy se neprosadil ani jeden z týmů, kralovali obrany a brankáři. Domácí se v zakončení opět trápili. V 51. minutě srovnal na 24:24 Bičiště, po něm možnost otočit zahodil Sedláček, když nevyužil sedmičku. Maloměřičtí znovu odskočili, znovu srovnal Bičiště. Následné dvě trefy hostů znamenaly na začátku 56. minuty stav 25:27 a se Strakonickými to vypadalo bledě.

Za zády však měli skvělé fanoušky, kteří je hnali stále kupředu. Domácí hráči se ani za nepříznivého stavu nevzdali a bojovali. Dokázali se vyhecovat k neuvěřitelnému závěru, kdy během čtyř a půl minuty vsítili pět (!) branek za sebou a rozhodli tak o důležitém zisku bodů, soupeř jen kosmeticky upravil šest sekund před sirénou. Lví podíl na obratu měl brankář Filip Kaiser, který do zápasu naskočil v poslední dvacetiminutovce a v rozhodujících momentech svůj tým podržel. Předvedl skvělé zákroky!

Na lavičce propukla po závěrečném hvizdu obrovská radost, protože obrat byl z říše fantastických a ukázal vnitřní sílu mužstva vedeného trenérem Michalem Zbíralem. V závěru perfektně fungovala obrana a v útoku se začalo dařit. Nejprve snížil Lukáš Fencl, minutu po něm vyrovnal kapitán Tomáš Pek ze sóla, na 28:27 dal benjamínek Marek Nejdl, který se předtím v Zubří blýskl šesti zásahy a proti Brnu přidal čtyři. Na začátku 60. minuty zvýšil neúnavný bojovník na pivotu Martin Nový na rozdíl dvou branek a 13 sekund před koncem přidal definitivní pojistku agilní Marek Nejdl. I tentokrát se domácí ale znovu trápili při sedmičkách, ze tří využili jedinou. Ale tento fakt jednoznačně přebilo vítězství!

Chance extraliga – 13. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – SHC Maloměřice Brno 30:28 (18:15). Branky: Bičiště 8, Pek, M. Nejdl 4, Fencl, Baierling, Sedláček 3, Nový, Krejčí 2, Wildt 1 (1) – Hliničan 8, Svoboda 5, Horut 3 (3), Koubek, Ipser, Tejzr 3, Zeman 2, Weber 1. Rozhodčí: Bareš, Uhlíř. Vyloučení: 2:3. Bez karet. Góly ze sedmiček: 1:3. Diváků: 340. Nejlepší hráči utkání: Kaiser – Ipser.

Další výsledky: Dukla Praha – Lovosice 30:37, Hranice – Zubří 27:27, Prešov – Karviná 34:34, Frýdek-Místek – Jičín 29:23, Talent tým Plzeňského kraje – Kopřivnice 35:30, Nové Veselí – SKKP Brno 19:19.