Házenkáři rozšířili kádr o dva hráče z Plzně

Házenkáři Strakonic hlásí posílení. Pro jarní část se vedení klubu podařilo získat dva nové hráče, jejichž příchod byl dohodnut v polovině druhého leednového týdne. Obě nové tváře z Plzeňska se poprvé představily v pátek 12. ledna na tréninku mužů.

Z extraligového Talentu Plzeň přišel levoruký Eduard Wildt (ročník 1995) na pozici křídla a z druholigové Košutky na jih Čech míří spojka Jan Matoušík (ročník 1996). Prvně jmenovaný hráč se v dresu Talentu představil u Otavy na podzim, druhého jmenovaného si diváci jistě vybaví při vzpomínce na jarní prvoligový zápas proti béčku Talentu, kdy si mladý hráč po nešťastné srážce a pádu na palubovku přivodil nepříjmené zranění levé ruky a ze hřiště musel být odvezen na nosítkách rychlou záchrannou službou.

Oba berou angažmá ve Strakonicích jako osobní výzvu a chtějí pomoci k udržení v nejvyšší soutěži. Oba hráči budou ve Strakonicích hrát s čísly na dresech, na která jsou zvyklí. Eduard Wildt bude nastupovat s číslem 95, Jan Matoušík bude mít číslo 33.

Více v Týdeníku Strakonicko, který vyšel 17. ledna. Najdete v něm i rozhovor s bývalým předsedou strakonické házené Jiřím Dobešem.