Házenkářky vzdorovaly Dánkám jen v prvním poločase, pak dominoval favorit

České házenkářky prohrály na mistrovství světa ve Španělsku v druhém utkání osmifinálové skupiny s vysoce favorizovaným Dánskem 14:29. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného vstřelily první čtyři branky utkání, ale na turnaji dosud stoprocentní severský tým ještě do pauzy otočil skóre a pak už zcela dominoval. V druhém dějství dal národní celek jen pět gólů. Češky už po středeční porážce s Jižní Koreou ztratily naději na postup do čtvrtfinále.

České házenkářky na povedený první poločas nenavázaly a od Dánek nakonec schytaly tvrdý debakl 14:29. Úvodní dějství favoritky vyhrály rozdílem pouhých tří branek, ale ve druhém poločase už hrály od první do poslední vteřiny svou hru a výsledný náskok navýšily až na patnáct gólů. Velmi dobrý výkon dnes předvedla gólmanka Toftová, jež dosáhla úspěšnosti zákroků přes 50%, avšak nutno vyzdvihnout i Petru Kudláčkovou, která několika povedenými zákroky zabránila Češkám ve schytání ještě větší nálože.

Svěřenkyně kouče Jensena potvrdily medailové ambice a zvítězily i v pátém utkání na šampionátu, v tom šestém si to rozdají o prvenství ve skupině s Němkami. Češky byly už před utkáním bez šancí na postup do čtvrtfinále.

Česko – Dánsko 14:29 (9:12)
Nejvíce branek: Kovářová 4, Jeřábková 3/1, V. Malá 2 – Friisová 4, Pedersenová 3, Heindahlová 3. Rozhodčí: Belkhiri, Hamidi (ALG). Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/2. Vyloučení: 4:4. Diváci: 1 019.