Hrdinský čin na ODM! Trenéři házené zachránili tonoucího

Z poklidné procházky v parku se stal boj o záchranu lidského života. Miroslav Vávra a Jan Slavík přijeli do Olomouce na Olympiádu mládeže „jen“ jako trenéři házenkářských týmů Jihočeského kraje. Domů ale odjíždějí jako hrdinové.

V úterý 28. června chtěli volnou chvíli v programu využít k odpočinku a procházeli se parkem okolo říčky. V jednu chvíli si Jan Slavík všiml, že v řece něco plave, ale nejprve s kolegou nemohli poznat, co to je. O chvíli později rozpoznali batoh a vzápětí zjistili, že pod ním plave bezvládné tělo.

Trenéři se bez zaváhání pustili do záchrany tonoucího. Miroslav Vávra vyběhl kousek proti proudu a v mělčí části koryta vlezl do vody a doplaval k topícímu se tělu. S kolegou tonoucího vytáhli z vody na břeh a poskytli mu první pomoc.

Poté si zachráněného převzala Městská policie Olomouc. Identitu zachráněného ani okolnosti nehody trenéři neznají. Vypadá to ale, že byl muž v podnapilém stavu a do vody spadl nešťastnou náhodou. Měl tedy velké štěstí, že šli okolo právě jihočeští trenéři.

„Trenéři házené Mirek Vávra a Honza Slavík zahlédli, že pod vodou je v batohu oblečený člověk. Vytáhli ho a přivedli k životu! Prostě měl štěstí, že šli kolem,“ popsal událost náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro oblast školství Pavel Klíma.