Jarní vítězná domácí šňůra pokračuje! Muži na úvod play-out porazili Hranice

Chance extraliga

Ideální start! Vstup do play-out Chance extraligy vyšel strakonickým házenkářům na výbornou. V úvodním kole nadstavby ve středu 20. března na domácí palubovce bez problémů porazili Hranice 31:22 (18:10) a v minitabulce se jim vzdálili na čtyři body. Celkem jich mají deset. Jihočeši udělali první důležitý krok k udržení třetího místa od konce, které dává jistotu účasti mezi elitou i v dalším ročníku.

Bylo to zatím „nejjednodušší“ vítězství v dosavadním průběhu sezony. Strakoničtí měli duel od začátku ve svých rukách, brzy si vytvořili potřebný náskok, který ještě navyšovali a v pohodě dokráčeli k zisku dvou důležitých bodů. Bez nervů. Nebyla to žádná přetahovaná jako o měsíc a půl dříve v základní části, kdy rozdíl mezi týmy byl pouhé dva góly ve prospěch Strakonických. Tentokrát tým od Otavy kraloval jasně.

Domácí šli do utkání bez svého klíčového hráče Adama Nejdla, kterého trápí zdravotní problémy. Trenér Michal Zbíral na to reagoval tím, že povolal dva matadory a někdejší kapitány mužstva – nestárnoucího Martina Mošovského a Tomáše Peka. Diváci je při představovačce odměnili bouřlivým přivítáním. A Martin Mošovský se i dvakrát zapsal ze sedmiček mezi střelce.

Strakoničtí hráli od začátku koncentrovaně s důrazem na dobrou obranu, navíc za zády měli jistého Jindřicha Mráze, který je v průběhu zápasu několikrát podržel. Na první gól se čekalo tři minuty, dal ho Marek Nejdl. Po vyrovnání utekli domácí na 3:1 a 6:3. V 18. minutě vedli o čtyři branky a poté předvedli čtyřgólovou pasáž, což znamenalo odskočení na 13:6 ve 22. minutě. Do přestávky vytáhli náskok na osm branek (18:10).

Hned po změně stran byl rozdíl poprvé desetigólový (20:10), poté ale byli více ve hře Hraničtí a stáhli na sedm branek. To však bylo jejich maximum, víc jim Strakoničtí nedovolili. Hosté se prosazovali hlavně z křídel, domácí z pivota a z dálky. Jihočeši vytáhli v průběhu druhé půle rozdíl opět na deset branek, ale neudrželi ho. To nikterak nezkazilo následnou tradiční společnou oslavu s fanoušky, kterých dorazily více než tři stovky…

FAKTA

Chance extraliga, play-out – 1. kolo: HBC JVP Strakonice 1921 – TJ Cement Hranice 31:22 (18:10). Branky: Němec 7 (2), Sedláček 6, M. Nejdl, Bičiště 4, Bernhard, Krejčí 3, Mošovský 2 (2), Michal Tíkal 2 – Klus, Korger 5, Kučera 4, Padalík 3 (1), Piwko 2 (2), Polášek, Dořičák, Znišťal 1. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Vyloučení: 6:4. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 4:3. Diváků: 320. Nejlepší hráči utkání: Sedláček – Korger. Další výsledek: Jičín – Maloměřice Brno 32:32. Volno mělo Nové Veselí.