Jaroslav Houska jako vedoucí týmu áčka mužů končí, nahradí ho Michal Fencl

Chance extraliga

V realizačním týmu áčka mužů dojde pro novou sezonu ke změně. S mužstvem se rozloučil dlouholetý vedoucí mužstva Jaroslav Houska, který si v sobotu 27. dubna proti Jičínu odbyl svoji derniéru na lavičce. Od nového ročníku ho nahradí Michal Fencl.

Jaroslav Houska se ujal role vedoucího mužstva v sezoně 2016/2017 pod trenérem Romanem Marienkou. Tehdy Strakoničtí vyhráli první ligu a následně poprvé v historii postoupili do extraligy (nakonec administrativně, v baráži proti Hranicím těsně neuspěli).

Po jednoroční anabázi a sestupu z nejvyšší soutěže áčko poté obsadilo v první lize třetí místo. U týmu došlo v průběhu sezony k trenérské změně, kouče Romana Marienku ještě na podzim nahradil Michal Zbíral. Ten u týmu působí doteď. Šanci na návrat mělo v následujícím ročníku, kdy bylo průběžně první a směřovalo opět k vítězství v soutěži, jenže zasáhl covid. Kvůli němu nebyla první liga dohrána. Ročník 2020/2021 začal, ale záhy kvůli pokračující covidové epidemii ihned skončil, takže se prakticky neodehrál.

Další sezona 2021/2022 už se odehrála bez potíží a mužstvo od Otavy opět první ligu opanovalo. V baráži si pak poradilo s Hranicemi a zajistilo si návrat mezi elitu. V týmu poté skončil kapitán Martin Mošovský. V sezoně 2022/2023 se Strakoničtí zachránili přímo, s novým kapitánem Tomášem Pekem. A to samé se jim povedlo i letos, kdy kapitánskou pásku nosil brankář Jindřich Mráz.

U všech těchto okamžiků byl zmíněný Jaroslav Houska jako vedoucí mužstva. „Děkuji Jardovi za všechny roky, které u A-týmu strávil. Na házené se jistě budeme potkávat i nadále, navíc Jarda se věnuje začínajícím házenkářům, takže v klubu zůstává aktivní,“ prohlásil předseda oddílu Miroslav Vávra.