Jíchův Kiel s Horákem vybojoval v házenkářské Lize mistrů bronz

Trenér Filip Jícha a reprezentační spojka Pavel Horák slaví s Kielem bronz v Lize mistrů. Německý celek v dnešním duelu o třetí místo porazil maďarského rivala Veszprém v rozstřelu ze sedmimetrových hodů, zápas skončil nerozhodně 34:34. Titul ve vyrovnaném finále obhájila Barcelona, která v soutěži triumfovala už pojedenácté. Španělský favorit hrál s polským týmem Kielce nerozhodně po základní hrací době (28:28) i po desetiminutovém prodloužení (32:32), sedmičkový rozstřel ovládli úřadující šampioni 5:3.

Házenkáři Kielu se radují t bronzových medailí v Lize mistrů.

Němečtí vicemistři si před návštěvou 19.750 diváků v Lanxess Areně v Kolíně nad Rýnem částečně vynahradili zklamání ze sobotní semifinálové porážky od obhájců titulu z Barcelony 30:34. Čtyřnásobná šampioni z Kielu hráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů počtvrté o bronz a poprvé se jim podařilo duel vyhrát, poté co zlikvidovali čtyřgólové poločasové manko. Horák se mezi střelce nezapsal. Hrdinou rozstřelu byl brankář Niklas Landin, který chytil dvě sedmičky.

Čtyřicetiletý Jícha ovládl s Kielem Ligu mistrů v letech 2010 a 2012 jako hráč, o titul si také neúspěšně zahrál v roce 2015. Předloni dovedl Kiel k triumfu v roli trenéra a jako první v historii zvítězil v soutěži jako hráč i kouč s jedním klubem. Horák tehdy na turnaji chyběl po prodělání covidu-19.

Final Four Ligy mistrů v házené mužů Kolín nad Rýnem
Finále:
Barcelona – Kielce 32:32 po prodl. (28:28, 14:13), sedmimetrové hody 5:3 o 3. místo:
Kiel – Veszprém 34:34 (14:18), sedmimetrové hody 3:1,