Juniorka Veronika Vávrová se chystá na reprezentační kemp před ME

Mistrovství Evropy se kvapem blíží. Juniorky v rámci přípravy na přelomu května a června potrénují v Hustopečích. Koho Dušan Poloz na přípravný kemp nominoval?

Už za měsíc vypukne největší házenkářská akce sezony juniorek. Ty se od 6. do 16. července 2023 představí na mistrovství Evropy v rumunských městech Pitesti a Mioveni. Ještě před akcí ale společně potrénují v jihomoravských Hustopečích. „Začíná nám ostrá příprav na evropský šampionát v Rumunsku. V Hustopečích máme program rozdělený na dvě části,“ zmiňuje trenér reprezentace juniorek Dušan Poloz plán soustředění, které se uskuteční od 29. května do 4. června na Moravě.

Jeho svěřenkyně se od pondělí do středy budou soustředit na herní záležitosti. „Zaměříme se na specifika určitých situací, půjdeme dost do detailů, jak už v obraně, tak v útoku i v přechodu,“ popisuje Poloz.

Právě ve středu večer se bude program přípravy lámat. „Ve středu máme mentální koučink, přislíbil nám účast Marián Jelínek. Čtvrtek se přesuneme do náročnější části přípravy tří až čtyř fázových tréninků. Musíme se nachystat na mistrovství po fyzické i kondiční stránce. S bývalou generací se to vyplatilo, proto zopakuji stejný cyklus,“ míní kouč juniorek.

Nominace na přípravný kemp do Hustopečí:

Brankářky: Stojarová Kristýna (Handball Club Zlín, z. s.), Wizurová Patricie (TJ Sokol Poruba), Růžková Markéta (DHK Baník Most)
Levá křídla: Panošková Tereza (DHC Plzeň), Doležalová Barbora (DHC Slavia Praha), Kapusniaková Šárka (TJ Sokol Lázně Kynžvart), Kubálková Anna (DHK Zora Olomouc), Rachová Barbora (DHC Slavia Praha)
Levé spojky: Schreibmeierová Simona (Jiskra Třeboň), Gabrhelová Veronika (Handball club Zlín, z.s), Schüllerová Valentina (DHK Baník Most)
Střední spojky: Rajová Karolína (TJ Sokol Poruba), Raková Kristina (TJ Sokol Poruba), Ulmanová Klára (TJ Sokol Poruba), Šimková Daniela (Handball club Zlín, z. s.), Horáková Simona (DHK Zora Olomouc)
Pravé spojky: Řádová Eliška (DHK Baník Most), Vávrová Veronika (TJ Sokol Lázně Kynžvart)
Pravá křídla: Hojerová Sára (DHK Baník Most), Skácelová Marcela (DHK Baník Most)
Pivotky:  Pejšová Karolína (DHC Slavia Praha), Mrózková Klára (TJ Sokol Poruba)

Realizační tým

Trenér: Dušan Poloz
Asistent trenéra: Jan Lajčák
Technický vedoucí: Zdeněk Mičke
Fyzioterapeut: Jiří Dejl, Marta Jagodič, Kateřina Nedomlelová
VSC: Ilona Hapková
Doktor: Karel Harvránek