Kapitán Jindřich Mráz: S Jičínem budeme chtít prodloužit domácí neporazitelnost

Chance extraliga

Závěrečný zápas sezony před sebou mají strakoničtí házenkáři. V předposledním 9. kole play-out Chance extraligy přivítají v sobotu 27. dubna od 17 hodin lídra nadstavbové tabulky, kterým je Jičín. Oba týmy už o nic nehrají, umístění mají jisté. Domácím tak půjde hlavně o to, aby se rozloučili se svými fanoušky úspěšně a potvrdili jarní domácí neporazitelnost. V posledním kole o týden později mají volný los.

Proti Jičínu se však Jihočechům nedaří. V základní části mu podlehli doma 27:31, venku 29:37 a v play-out na jeho hřišti padli vysoko 26:37. Soupeř v nadstavbě vyhrál pět ze šesti zápasů, v jednom překvapivě doma remizoval s Maloměřicemi Brno. To bylo hned na úvod rozehrání skupiny. Strakoničtí mají bilanci tři vítězství, jedna remíza, tři porážky (skóre 202:202). S čím půjdou do derniéry ročníku 2023/2024?

Jindřich Mráz, kapitán HBC JVP Strakonice 1921: „Atmosféra v mužstvu je díky tomu, že máme jistou záchranu, už uvolněná. Nicméně pořád jde o poslední zápas, navíc před domácím publikem, takže budeme chtít prodloužit naši domácí neporazitelnost a naladit se příjemně před večerním programem. Kvůli sobě i kvůli fanouškům. Věřím, že ti dorazí v hojném počtu. Nemáme se na co šetřit, dáme do utkání všechno. Pořád je to mistrovský zápas, budeme chtít uspět, i když oběma týmům už o nic nejde.

Otázka bude, v jakém složení přijede Jičín. My se pokusíme v jakékoliv sestavě podat co nejlepší možný výkon. Ideálně, když nastoupí kluci, kteří nejsou tolik vytížení a budou se moct předvést. Což se minule v Novém Veselí moc nepovedlo. Ale teď to může být jinak, domácí zápas nás víc nabudí a kluci by mohli mít i víc sebevědomí.“