Klíč k úspěchu? Tvrdá a zodpovědná obrana, zdůrazňuje kapitán Jindřich Mráz

Chance extraliga

Poslední zápas na domácím hřišti v základní části Chance extraligy odehrají ve středu 28. února strakoničtí házenkáři. Ve 24. kole hostí od 19 hodin Kopřivnici. Před svými fanoušky se na jaře Jihočechům daří, vyhráli obě střetnutí – porazili Hranice a Nové Veselí. Tentokrát ale přijede papírově silnější tým, a to čtvrtá Kopřivnice. Ta po zimní pauze ze čtyř utkání tři vyhrála a jedno prohrála, když padla o jediný gól s Lovosicemi. V minulé sezoně Strakoničtí soupeře dokázali doma těsně porazit. Jak vidí aktuální šance kapitán mužstva?

Jindřich Mráz, brankář HBC JVP Strakonice 1921: „Rozhodně se pokusíme navázat na předešlé dvě domácí výhry a přidat třetí. Momentální výkony nasvědčují tomu, že bychom s Kopřivnicí měli hrát vyrovnanou partii. Chceme odčinit minulé zaváhání ve Frýdku-Místku, kde jsme měli minimálně bod získat. To se bohužel nepovedlo. Z tohoto duelu ale převáží především pocit z dobrého výkonu. Jinak nemá už cenu se k těsné porážce vracet, výsledek už nevrátíme. Chceme se soustředit na zápasy, které jsou před námi. Ztráta samozřejmě mrzí, ale spíše si myslím, že nás to povzbudí.

Máme za sebou sérii zápasů, které jsme odehráli velmi dobře. Není důvod, proč se nepokusit uspět i proti Kopřivnici. Základem opět bude důsledná a precizní obrana, jakou jsme předvedli proti Novému Veselí. V tomto utkání nemám, co bych v defenzivě klukům vytkl, jejich výkon byl excelentní. Doufám, že budeme schopni takové výkony v obraně opakovat, v brance se pak chytá lépe a vznikají prostory pro rychlé protiútoky a jednoduché góly. Budeme vycházet z tvrdé a zodpovědné obrany, což bude klíč k úspěchu.“