Kouč Michal Zbíral: Budeme bojovat bohužel už jen o druhé místo

Úvodní jarní vítězství na Chodově strakoničtí muži nepotvrdili. Ve 13. kole I. ligy jeli v sobotu 2. března opět ven, tentokrát do Brna k duelu s Maloměřicemi. A z pozice třetího týmu tabulky podlehli čtvrtému 27:33 (13:18), takže si se soupeřem prohodili umístění. Navíc nabrali ještě větší ztrátu na vedoucí Hustopeče, tým na ně má manko už sedm bodů. Jak zápas s Maloměřicemi zhodnotil trenér Michal Zbíral?

Co byste zmínil jako hlavní příčinu porážky?
Opět nás trápila koncovka a naopak Maloměřicím se dařilo vše, na co sáhly.

Minule na Chodově jste měli vynikající obranu, týden nato jste inkasovali 33. V čem byl rozdíl, proč to najednou nefungovalo?
Nebyli jsme až tolik důrazní, nedařilo se nám přerušovat útok domácích.

Stejně tak vám minule do branky spadlo všechno při vašich útocích, tentokrát jste se naopak trápili z křídel…
Bohužel, je to tak. Minulý zápas nám do branky spadlo vše, teď tomu tak bohužel nebylo a neměli jsme na to, abychom nepříznivý stav otočili. Chvilkami se nám dařilo náskok stáhnout, ale pak nás zase zpátky srazily neproměněné šance.

Je pro vás zklamáním, že po skvělém vstupu do jara přišla vzápětí porážka?
Určitě je, i když jsme věděli, že zápas bude těžký. Ale chtěli jsme ho vyhrát. Je to škoda, protože prohra nám komplikuje boj u medailové umístění.

Byly na vás Maloměřice lépe připraveny, nebo vám jejich hra neseděla, že jste nebodovali?
Dařilo se jim přehrávat nás v útoku zejména na krajních spojkách, tomu jsme nebyli schopni zabránit. V útoku jsme nevyužili příležitosti z brankoviště, což nám bralo spoustu fyzických a psychických sil.

Co pro vás ze dvou venkovních zápasů vyplývá do dalších a teď především na Sokol Vršovice doma?
Určitě budeme chtít doma zvítězit a předvést dobrý, bojovný výkon. Celkově z pohledu sezony porážka v Maloměřicích znamená, že budeme bojovat už jen o druhé místo v tabulce.

OSTATNÍ VÝSLEDKY 13. KOLA: Sokol Vršovice – Velká Bystřice 30:23, Náchod – Zlín 23:22, Hustopeče – Chodov 31:22, Jičín B – Bystřice pod Hostýnem 27:28. Volno měl Dvůr Králové.