Kouč Michal Zbíral po výhře s Hranicemi: Bojovnost a chuť uspět měl celý mančaft

Chance extraliga

Potřebné dva body jsou doma! Podruhé v sezoně se strakoničtí házenkáři radovali z vítězství. V 11. kole Chance extraligy doma v sobotu 5. listopadu porazili poslední Hranice 31:29 (15:13), díky čemuž se jim vzdálili na pět bodů, soupeř totiž stále na první úspěch čeká. Hrálo se tedy o „čtyři“ body. Zápas přinesl bitvu, ve které byli hosté prvních dvacet minut lepší, ale domácí ještě do přestávky vývoj otočili a ve druhé půli náskok navýšili a poté si ho hlídali. Soupeř se maximálně přiblížil na rozdíl branky. Výhra Strakonických přišla po předchozí černé sérii šesti porážek. Jak utkání zhodnotili jeho aktéři?

Michal Zbíral, trenér Strakonic: „Duel s Hranicemi pro nás byl klíčový a jsem rád, že se kluci nastartovali a dovedli ho k vítězství. Zvlášť po předchozích nevydařených zápasech, kdy ležela na týmu deka. Kádr momentálně nemáme kvůli zraněním příliš široký, s tím jsme se na soupeře připravovali. Věděli jsme, co chceme hrát na 1-5, co na osobní obranu. Na to jsme se zaměřili trošku víc než proti silnějším soupeřům. Na klukách už dva dny před zápasem bylo vidět, že moc chtějí uspět a teď to ukázali. Výhra mužstvo nakopne. Uspěli jsme jako tým, těžko bych na hřišti hledal někoho, kdo vyčníval. Bojovnost a chuť vyhrát měl celý mančaft. Takto musíme pokračovat i v dalších zápasech.“

Radim Brož, trenér Hranic: „Výhra Strakonic byla zasloužená. Jeli jsme na jih Čech s tím, že se konečně chceme porvat o dva body, protože moc lehčích soupeřů – při vší úctě ke Strakonickým – nepotkáme. Chtěli jsme konečně vyhrát, což se nám bohužel nepovedlo. Bylo to jen kvůli našim technickým chybám. To je naše bolest už od začátku sezony. Když se utkání láme, vyrobíme technické chyby, s kterými pak nejde vyhrát. Musíme na tom pracovat a v dalším průběhu soutěže bojovat, protože stále nemáme ani bod. V dresu soupeře odehrál vynikající utkání pivot Martin Nový, který zařídil skoro polovinu gólů. Sám skóroval devětkrát a vypracoval čtyři sedmičky. Myslím, že je jedním z nejlepších pivotů v soutěži.“

Tomáš Pek, hráč Strakonic: „Příprava na utkání byla standardní, hlavně šlo o to, udržet koncentraci v hlavě a hrát pořád to, co jsme si řekli, že na soupeře bude platit. Cítili jsme trošku tlak, protože Hranice byly hratelným protivníkem a jsou na stejné úrovni s námi. Navíc jsme hráli doma, určitě jsme nechtěli ztratit. Konečně se nám také oproti předchozím utkáním dařilo v koncovce. Měli jsme dobře připravené střely, hru jsme hodně roztahovali do křídel a dařilo se nám dohrávat i na pivota, kde proměňoval Martin Nový. Ten byl v tomhle duelu neudržitelný, byl základním stavebním kamenem úspěchu. Patří mu velký dík. Do dalších zápasů si musíme přenést bojovnost, jakou jsme proti Hranicím předváděli. Pokud budeme hrát s takovým nasazením a vrátí se někteří zranění, bude to zase o něco veselejší.“

Filip Dořičák, hráč Hranic: „První klíčový moment utkání přišel v poslední desetiminutovce první půle, kdy jsme vedli o tři góly. Ale místo toho, abychom ještě víc odskočili a zpevnili obranu, dovolili jsme do přestávky domácím otočit a ujmout se dvoubrankového vedení. První čtvrthodinu nám obrana fungovala dobře, ale pak jsme polevili. Ve druhé půli jsme se snažili skóre dotáhnout, ale velké množství technických chyb a neproměněné šance nás připravily o možnost s utkáním ještě něco udělat. To byl druhý rozhodující faktor neúspěchu.“