Kouč Michal Zbíral po Zubří: Přesilovky nás paradoxně dostávaly víc pod tlak

Chance extraliga

Dvě několikaminutové pasáže, v nichž nedali gól a naopak soupeři dovolili brankovou šňůru, rozhodly v sobotu 4. března utkání 25. kola základní části Chance extraligy mezi házenkáři Strakonic a Zubřím. Hosté si odvezli dva body za výhru 33:28 (15:15), když výrazně lépe zvládli posledních patnáct minut zápasu. Dokázali v nich během tří minut otočit nepříznivý stav a následně si vybudovat bezpečný náskok, díky kterému nakonec v klidu dokráčeli za vítězstvím. Domácím se přestalo dařit v koncovce a dohrávali v křeči. Jak utkání hodnotili jeho aktéři?

Michal Zbíral, trenér Strakonic: „Nevycházely nám přesilovky, nedokázali jsme reagovat na obranu hostů. Mohli jsme si při vedení vybudovat větší náskok, ale přesilovky nás paradoxně dostávaly víc pod tlak. Tím, že se nám nedařilo, se naše hra trochu rozpadala. Zakolísání, kdy jsme vlastní přesilovku prohráli 0:3 a místo náskoku jsme rázem museli dotahovat, jsme mohli zvrátit a utkání by mělo jiný obrázek. Bohužel se to nepodařilo a položily nás zbytečné dvouminutové tresty za řeči nebo za špatné střídání, což byla moje chyba. Do 50. minuty to byl poměrně vyrovnaný zápas, závěr jsme však nezvládli. Do utkání jsme šli dobře nažhavení a víme, že když nám to sedne, hrát můžeme s kýmkoliv. Jakmile ale začneme dělat chyby a přestane se nám dařit střelba, pak je to těžší. Kluci ale nic nevzdali do poslední chvíle, ovšem na zvrat nebylo.“

Peter Dávid, trenér Zubří: „Paradoxně rozhodl dvouminutový trest, který jsem dostal já. Následné oslabení jsme totiž vyhráli 3:0 a pak jsme přidali ještě čtvrtý gól, takže jsme z dvougólového manka rázem vedli o dva góly. Nedává to absolutně žádnou logiku… Tady se ale zápas zlomil. Domácí svůj big point naopak při dvoubrankovém vedení nevyužili. Přijeli jsme do Strakonic s neskutečným nasazením, už jsme museli uspět a věřili jsme, že teď už to přijde. Ve smyslu play-off nám šlo o všechno. Soupeř ale potvrdil, že je doma silný. V první půli zavřel domácí gólman Jindra Mráz branku, nám se to samé podařilo po změně stran, kdy nám pomohl gólman Štěpán Krůpa spolu s dobrou defenzivou, která byla opravdu kvalitní. Dostali jsme se tak do laufu a pro Strakonické už to bylo těžké. Byla to pro ně bolavá porážka. Celkově se hrál pěkný, otevřený zápas ve skvělé atmosféře.“

Michal Krejčí, nejlepší hráč Strakonic: „První poločas byl fyzicky hodně náročný, pro nás dopadl výborně, všechno šlapalo, jak mělo. Ve druhém dějství nám jedna nevydařená dvouminutová přesilovka rozhodila koncentraci, což bylo nejhorší. Začaly nám padat míče, přestalo se nám dařit střílet góly. Dáno to možná bylo i částečně únavou, ale hlavně zmíněnou koncentrací, kterou jsme neudrželi. Ještě v polovině druhé půle hrálo skóre v náš prospěch, po zlomové špatné přesilovce došlo k řadě vyloučení na obou stranách a hra se otevřela, bylo to vyhrocené. Možná ještě do 55. minuty byla naděje na zvrat, ale nestalo se.“

Tomáš Mičkal, nejlepší hráč Zubří: „Že jsme hráli tvrdě? Možná v některých momentech byla znát přemotivovanost. Do zápasu jsme šli s tím, že nám jde opravdu o všechno. V prvním poločase jsme dělali chyby, které jinak neděláme. Hráli jsme o bytí a nebytí, nemohli jsme sem přijet s tím, že to jen odchodíme. Jde do tuhého, neměli jsme na výběr.“