Kouč si po vítězné premiéře oddychl, nejlepší hráč chválí nový tým

I. liga mužů

Ideální start do nového prvoligového ročníku za sebou mají strakoničtí muži. V sobotu 21. září v úvodním kole uštědřili na domácím hřišti výprask 31:19 (13:9) Hustopečím, poslednímu vítězi soutěže. Soupeř přijel jen v deseti a ve druhém poločase už nestíhal fyzicky, proto rozdíl ve skóre narůstal ve prospěch Strakonic. Jak duel hodnotili aktéři?

Michal Zbíral, trenér Strakonic: „Musím přiznat, že jsem si hodně oddychl. Nevěděli jsme, co na začátek sezony čekat, proto jsem rád, jak nám premiéra vyšla. Mám radost, že zápas dopadl jasným výsledkem v náš prospěch. Rozhodnout jsme mohli mnohem dříve, brzdily nás však chyby, což mě trochu mrzelo. Ale byl to první zápas… Hodně jsme se prosazovali rychlou střelbou zdálky a z rychlých protiútoků, což je přesně to, na čem chceme stavět v celé sezoně. A když jsme viděli, že hosté přijeli jen s dvěma hráči na střídání, o to víc jsme si řekli, že budeme rychleji běhat a rychleji zakončovat. Vyšlo to, soupeř fyzicky odešel a sázeli jsme hodně jednoduché góly. Ve výborném světle se předvedl Martin Říha, který má drajv, je silný ve hře jeden na jednoho, má super střelbu z podstřelu, dobře brání. Ale celkově musím zdůraznit, že bojoval celý tým, bojovnost a nasazení bylo vynikající.“

Martin Říha, nejlepší hráč Strakonic: „S premiérou ve Strakonicích jsem byl spokojený, byla skvělá. Celý zápas nás hnali fanoušci. Na začátku to nebylo z naší strany takové, ale postupně jsme se víc rozehráli a bylo to lepší. Myslím, že jsme Hustopeče překvapili obranou 1-5, ve druhé půli už jsme dominovali. Hosté stíhali jen v prvním poločase, potom byla znát jejich fyzická únava, která vyplynula z toho, že přijeli v deseti. Toho jsme využili a také proto jsme vyhráli tak vysokým rozdílem. Kdyby soupeř přijel v patnácti šestnácti lidech, zápas by byl určitě vyrovnanější. Celkově zatím můžu k působení ve Strakonicích říci, že tým je suprový. Tohle angažmá mi může v další kariéře pomoct.“

Výsledky 1. kola: Sokol Vršovice – Velká Bystřice 31:29, Litovel – Jičín B 29:19, Strakonice – Hustopeče 31:19, Vsetín – Náchod 31:27, Chodov – Bystřice pod Hostýnem 36:26, Zlín – Dvůr Králové 24:23.

Program 2. kola (28. a 29. září): Jičín B – Dvůr Králové, Litovel – Vsetín, Náchod – Chodov, Bystřice pod Hostýnem – Strakonice, Hustopeče – Sokol Vršovice, Zlín – Velká Bystřice.