Kvalifikace na ME 2022 a taky možná výlet k sousedům

Většina kvalifikačních utkání na ME 2022, které ve dnech 13.-30. ledna společně pořádají Maďarsko a Slovensko, byly z důvodu epidemie odloženy. Původně naši reprezentanti měli začínat 4. 11. s Faerskými ostrovy, náhradní termín bude upřesněn.
Celkově 32 týmů bylo nalosováno do 8 skupin po 4 účastnících, hraje se 6 kol, klasickým systémem každý s každým, doma a na palubovce soupeře. Původní termín ukončení kvalifikace byl stanoven na 21. květen 2021, což zcela jistě dodrženo nebude.
Z kvalifikace získá letenky na Euro 20 nejlepších týmů. Z každé skupiny postupují do finálového turnaje první 2 týmy, o zbývající 4 volná místa se podělí nejlepší týmy umístěné na 3. místě ve skupině. Pořádající Slovensko a Maďarsko postupují na finálový turnaj automaticky bez bojů. Na celkový počet 24 účastníků doplní své reprezentace finalisté z posledního Eura ve Vídní Španělé, coby mistři Evropy a stříbrní Chorvaté.
Jedni z mála kteří vstoupí do kvalifikačních bojů v plánovaném termínu jsou mistři Evropy z roku 2016, Němci. Po 5. místě z letošního Eura byl k reprezentačnímu kormidlu povolán dlouholetý trenér THW Kiel, velezkušený Alfred Gislason, který se nechal slyšet „Jsme turnajový tým a pokaždé chceme být nejlepší, tudíž naše cíle nejsou nikdy malé“.

Rozlosování skupin

Zdroj: IHF

Přidávám pár snímků spokojených klientů trevl eidžency NOSNASTŮL s.r.o z letošního Eura ve Vídni. Zájezd nebyl koncipován pouze na házenou. Klienti mj. navštívili vídeňský Schönbrunn, kde pořídili nespočet krásných fotografií, dále Cafe Sacher, originální vídeňskou řízkovnu (kde pracovali pouze dvě dívky ze slovenské Galanty) a mnoho dalších vídeňských pamětihodností.


Text a foto (klientů) Jindra. Případné stížnosti (opožděné) ohledně zájezdu můžete ventilovat v sekci „Přidat komentář“