Maďarsko porazilo Německo a získalo titul W17 EHF EURO 2021

Maďarsko se podruhé stalo vítězem EHF EURO mladší věkové kategorie. Po vlažném začátku zápasu s Německem tak nakonec ve finále EHF EURO 2021 žen 17 zaznamenalo šestigólové vítězství 25:19.

V zápase o bronz předvedlo Rusko působivý útočný výkon a porazilo Dánsko o sedm branek, 37:30.

FINÁLE
Německo – Maďarsko 19:25 (10:12)

Maďarsko mělo pomalý začátek, ale po 50 minutách se Německu vzdálilo a vedlo 20:14. Liliana Csernyanszkiová a Julia Farkasová se na triumfu Maďarska podílely pěti góly. Nieke Kühne (šest branek) se stala nejlepší střelkyní zápasu a byla vyhlášena nejlepší hráčkou Německa.

Poté, co Viola Leuchterová vstřelila 12 gólů při strhujícím semifinálovém vítězství Německa nad Ruskem, vypadalo to, že chce tento výkon zopakovat i ve finále. Leuchterová vstřelila tři góly během úvodních pěti minut, když se Německo ujalo vedení 4:0 – což přimělo Maďarsko k brzkému oddechovému času.

Maďarsko však překvapivě přeskupilo síly a jeho mise s cílem zlikvidovat náskok Německa byla již v plném proudu, když si Německo v 18. minutě vyžádalo oddechový čas (8:6). Následná série 5:0 pro Maďarsko, jejíž součástí byl i čtvrtý gól Liliany Csernyanszkiové v zápase, znamenala po 26 minutách vedení 11:9.

Maďarská hráčka Emilia Vargaová dostala červenou kartu za nebezpečný faul, když se ve 28. minutě snažila zastavit rychlý brejk Německa, ale Julia Farkasová svým třetím zásahem vrátila Maďarsku dvoubrankový náskok ještě do poločasu.

Přestože se Německo v prvních deseti minutách druhého poločasu snažilo skórovat, náskok Maďarska činil pouze tři branky. To se změnilo, když Julia Farkasová ve 47. minutě poprvé zvýšila náskok svého týmu na pět branek – 19:14.

Zatímco Nieke Kühneová a Viola Leuchterová dělaly v útoku za Německo, co mohly, o výsledku nebylo pochyb, Luca Csikosová v 58. minutě zvýšila vedení Maďarska na osm branek – 24:16.

ZÁPAS O BRONZOVÉ MEDAILE
Rusko – Dánsko 37:30 (17:16)

Varvara Semina (11 gólů) se stala nejlepší střelkyní Ruska a obdržela cenu pro hráčku zápasu. Kamille Rasmussen (6 gólů) byla vyhlášena nejlepší hráčkou Dánska.

V porážce Ruska v semifinále proti Německu vstřelila střední spojka Alina Rešetniková úctyhodných 13 gólů a v závěrečné fázi hnala tým dopředu v útoku.

Reshetnikovová opět zapůsobila v úvodu zápasu s Dánskem, kdy vstřelila tři z prvních šesti gólů Ruska, ale po celý první poločas ji v útoku zdatně podporovala také Varvara Semina. Dánsko se ujalo vedení v 17. minutě, kdy svůj první gól v zápase vstřelila Julie Scaglioneová, ale to jen inspirovalo ke gólové smršti Seminuovou, která první poločas zakončila s osmi brankami.

Pokud si Dánsko z výkonu v prvním poločase odnášelo sebevědomí, pak šňůra 6:0 pro Rusko na začátku druhého poločasu rychle uhasila veškeré dánské naděje na zisk bronzové medaile. Díky Varvaře Seminové, Alině Rešetnikové a Evě Isakové, které se podílely na ruském útoku, dosáhl ruský náskok v 55. minutě devíti branek.