Marek Nejdl: Zápas proti Maloměřicím nás namotivuje k mimořádnému výkonu

Chance extraliga

Utkání, které může přinést definitivní klid, před sebou mají strakoničtí házenkáři. Ve středu 17. dubna od 19 hodin hostí v 7. kole play-out Chance extraligy Maloměřice Brno a pokud uhrají minimálně bod, zajistí si definitivně účast v nejvyšší soutěži i pro příští ročník. Naopak soupeř pak bude s Hranicemi hrát už „jen“ o to, kdo sestoupí přímo a koho bude čekat baráž.

Matematika hovoří jasně – náskok Strakonických na Brňany činí pět bodů, přičemž ve hře je jich už jen šest. Jihočeši jsou tedy v komfortní situaci a mají vše ve své moci, a to i v případě zaváhání. Na jaře je jejich domácí bilance navíc jednoznačná – pět vítězství z pěti zápasů. Tuto sérii nebudou chtít přerušit. Jaké je naladění v týmu?

Marek Nejdl, hráč HBC JVP Strakonice 1921: „Myslím, že důležitost nadcházejícího zápasu nás svazovat nebude, naopak. Namotivuje nás k mimořádnému výkonu. Co jsem slyšel, dorazit má spousta diváků, kteří by nás také mohli o to víc nakopnout. Já do zápasu půjdu na 150 procent, chci mít jistotu, že extraligu udržíme. K tomuhle utkání vzhlížíme už dlouho.

Určitě pro nás také bude velkým povzbuzením, že jsme minule poprvé vyhráli venku – v Hranicích o dvanáct gólů. Zvládli jsme to ve velkém klidu, což nikdo nečekal. Asi poprvé se nám povedlo být venku víc nahecovaní než domácí, což podle mě rozhodlo.

Bilanci s Maloměřicemi máme zatím negativní, obecně se nám zvlášť u nich nehraje dobře. Dvakrát jsme tam v této sezoně prohráli, doma jsme to ale zvládli. Před naším publikem se nám prostě hraje mnohem lépe. Proto věřím, že natáhneme úspěšnou vítěznou jarní sérii z domácích zápasů a rozhodneme před zaplněnou halou.“