Martin Mošovský před baráží s Hranicemi: Náš tým je silnější než před pěti lety

Baráž o extraligu mužů

Vrchol sezony je tady! Strakonické házenkáře čeká baráž o extraligu, jejíž zvládnutí rozhodne o úspěšnosti, nebo neúspěšnosti sezony. Soupeřem vítěze první ligy budou Hranice, které v nejvyšší soutěži skončily poslední. Opakuje se tak stejný souboj jako před pěti lety, kdy tým od Otavy poprvé opanoval první ligu, ale proti Moravanům tehdy jen těsně úspěšný nebyl. První zápas aktuální série se hraje v sobotu 14. května od 10 hodin v Hranicích, odveta v sobotu 21. května od 17 hodin ve Strakonicích.

Kapitán Martin Mošovský bere jako výhodu, že Strakoničtí začnou venku, což v předchozí sérii bylo naopak. „A co víme, Hranice vnímají fakt, že začínají doma, nelibě. I to by mohlo hrát v sérii roli,“ zmínil. Co bude klíčové pro úspěch? „Vyvarovat se zbytečných chyb, nedávat soupeři míč zadarmo, proměňovat šance, jít do všeho naplno. „Čekají nás poslední dva zápasy sezony a byla by škoda stanovený cíl, tedy postup, nedotáhnout do konce. Máme na to,“ prohlásil kapitán.

„Čekají nás poslední dva zápasy sezony a byla by škoda stanovený cíl, tedy postup, nedotáhnout do konce. Máme na to.“

Co je však velkým zásahem do plánů, to je neúčast hráčů z Plzně, kteří v průběhu sezony zasáhli do extraligových bojů v dresu Talentu. Baráž je brána jako pokračování extraligy, takže tito hráči nemohou nastoupit za jiný klub. Týká se to Martina Říhy, Petra Sedláka, Eduarda Wildta, Leonarda Kaplana a teoreticky i Tomáše Nejdla, který je strakonickým hráčem. „Zklamání z této situace samozřejmě bylo, na druhou stranu nás to spíš nakoplo, že budeme muset dvojzápas zvládnout bez nich. Budou nám samozřejmě chybět, mají kvalitu a mohli rovnocenně střídat. I tak bychom to ale měli zvládnout, hrajeme spolu jako tým už dlouho. Co jsme viděli Hranice, je to hratelný soupeř. Na baráž jsme tedy dobře naladěni,“ popsal Martin Mošovský. Kromě plzeňských hráčů jsou jinak Strakoničtí kompletní. Pojede i Petr Masák a uzdravili se Lukáš Fencl a Michal Krejčí.

Jakého protivníka tedy lze očekávat? Nakolik bude baráž rozdílná oproti té před pěti lety? „V Hranicích skončilo pár kluků, kteří to před lety táhli a v dalších letech odešli další. Třeba Marek Tůma, což byl šikovný rozehrávač, který týmu dělal hru. A brankář Pepa Kučerka už také nechytá tolik. Je to slabší tým než býval,“ konstatoval Martin Mošovský. „Myslím, že teď to bude jiné v tom, že máme o pět let víc zkušeností. A náš tým je silnější než předtím,“ zdůraznil.

Strakonické mužstvo absolvovalo v přípravě na baráž dvakrát videorozbor. „Koukali jsme na zápasy Hranic a sledovali, jak hrají, jaké mají signály. Především jsme se soustředili na to, jak brání. Při tréninku jsme pak zkoušeli akce, které by na jejich obranu mohly platit. Jsou silovější hráči, bude na ně platit rychlost třeba Adama Nejdla, Marka Nejdla nebo Tomáše Peka,“ přiblížil kapitán.