Michal Zbíral: Nedokážeme venku podat tak dobrý výkon v obraně jako doma

Chance extraliga

V Jičíně se strakonickým mužům tradičně nedaří. Nikdy tam nebodovali. A potvrdilo to v pátek 29. března i 4. kolo play-out, kdy Jihočeši prohráli vysoko 26:37 (16:18). Přitom v první půli si dokázali vytvořit až čtyřbrankový náskok, který ale už do přestávky ztratili. Po změně stran domácí odskočili a jedenáctibranková porážka se zrodila v závěrečné třináctiminutovce, kdy tým od Otavy ani jednou neskóroval. Jak viděli utkání oba trenéři?

Ondřej Šulc, trenér O2xyworld HBC Jičín: „Bohužel jsme opět do zápasu, i přes veškeré urgence, které před utkáním na hráče máme, nevstoupili tak, jak jsme si představovali. Byli jsme vlažní v obraně, nebyli jsme schopni si přebrat pivota a dostávali jsme tak laciné góly. Pivot tam měl spoustu prostoru, což bylo zapříčiněno naší špatnou komunikací. Ve druhé půli se nám to podařilo eliminovat, obrana začala pracovat a náš náskok se díky tomu navyšoval. Děkuji klukům, že se ve druhém poločase dokázali zvednout, do zápasu se zase vrátit a otočit ho ve svůj prospěch. Na tréninku a před dalším duelem se opět budeme opakovat, ale musíme týmu neustále zdůrazňovat, aby zlepšil vstupy do utkání, které nás bohužel trápí už delší dobu. Diváci ale mohli vidět pěkný zápas, já jim moc děkuji, že přišli a budu se těšit na další domácí klání.“

Michal Zbíral, trenér HBC JVP Strakonice 1921: „Na to, jak vypadal první poločas, jsem měl pocit, že se Jičín do zápasu vůbec nemůže dostat a že bychom tady mohli mít šanci. Z obou stran ale bylo strašně moc chyb a spousta neproměněných šancí. Bohužel jsme utkání nedokázali vyloženě překlopit na naši stranu a dostat se do nějakého klidu. Měli jsme chtít mnohem víc, ale nechtěli jsme, a proto zápas dopadl tak, jak dopadl. Trápí nás individuální chyby a nepozornosti, nedokážeme ve venkovním duelu podat tak dobrý výkon v obraně, jako například zvládáme v domácích podmínkách.“