Michal Zbíral: V závěru jsme měli štěstí. Klukům děkuji za to, že nic nevzdali

Chance extraliga, play-out

Vedli, ale museli i dotahovat. Dramatický zápas nabídlo ve středu 5. dubna 4. kolo play-out Chance extraligy mezi Novým Veselím a Strakonicemi, ze kterého nakonec vyšel vítězně jihočeský celek. Na hřišti soupeře uspěl těsně 31:30 (15:12). Připsal si tak potřetí v řadě dva body. Jak utkání komentovali trenéři?

Jan Běloch, trenér Nového Veselí: „Strakonice už v posledním zápase proti Kopřivnici podaly dobrý výkon, nyní ho zopakovali. Pro mě je naprosto nepochopitelný náš vstup do zápasu. Přesně si zdůrazňujeme hru Strakonic s pivotem, a prvních pět útoků snad nemáme potřebu pivota bránit. Jsme v tom strašně málo agresivní a byly to přesně ty věci, na které jsme upozorňovali, a dostali jsme z nich góly. To znamená, že jsme nebyli hlavami dobře nastavení, což je chyba nás všech. Potom jsme se nějakým způsobem nastartovali, byly tam fáze, kdy to vypadalo dobře. Bohužel potom přišly fáze, kde jsme okamžitě navázali nějakými chybami. I proto jsme nedokázali do poločasu výsledek srovnat, prohrávali jsme o tři góly. Dobře jsme pak vstoupili do druhé půle, výkon šel výrazně nahoru. Byli jsme pak plus tři, po oddechovém času Strakonic si necháme vyrovnat, v ten moment hrajeme až strašně naivně, rychle zakončujeme útoky z nepřipravených pozic. Po našem oddechovém čase se dostaneme na skóre plus čtyři, po dalším time-outu si jasně řekneme čemu se vyvarovat, jak hrát koncovku. Jako bychom měli strach, nebo tu situaci přivoláme a chováme se v ní pak úplně jinak, než jsme domluveni. Znovu necháme soupeře vrátit se do zápasu a na konci už to bylo o tom, jestli vyjde poslední akce, nebo ne. Do tohoto stádia jsme to ovšem už vůbec neměli nechat dojít a je to chyba, která se bohužel opakovala i v průběhu sezony.“

Michal Zbíral, trenér Strakonic: „Byl to nesmírně těžký zápas a v závěru štěstí, nic jiného. Myslím, že jsme do utkání vstoupili dobře. První poločas jsme byli agresivnější, přesto jsme udělali spoustu technických chyb. Je tomu tak už vlastně ve druhém duelu po sobě. Veselí pak odskočilo na čtyři branky a tam už jsme se hodně báli, i kluci to měli v hlavách. Potom jsme si řekli, že to nemůžeme vzdát, že je pro nás velmi důležité získat body. Děkuju klukům, že to nevzdali a šli do toho, ke konci – jak jsem říkal – jsme měli i trochu štěstí.“