Mirek Tíkal před soubojem s Novým Veselím: Naše chuť vyhrát bude velká

Chance extraliga

Play-out Chance extraligy napíše ve středu 27. března třetí kapitolu. Strakoničtí házenkáři se uprostřed týdne opět představí doma, tentokrát od 19 hodin přivítají Nové Veselí. Soupeře, kterému v nadstavbě už prakticky o nic nejde, snad jedině o to, jestli skupinu ovládne on, nebo Jičín. Ve 2. kole mu doma podlehl 30:36.

Jihočeši mají na poslední vzájemný souboj příjemné vzpomínky, mužstvo z Vysočiny v polovině února doma přehráli po velmi dobrém výkonu 24:22 a připsali si veledůležité dva body. To samé budou chtít zopakovat i tentokrát, zvlášť po předešlé porážce v Maloměřicích Brno, které se na ně dotáhly už na pouhé tři body.

Získat klid a jistotu před klíčovými duely v odvetách play-out, takový bude cíl strakonického mužstva. Každý bod navíc se bude ve vyrovnaném souboji počítat. Na svém hřišti na jaře Strakoničtí ještě neprohráli. Podaří se jim prodloužit vítěznou sérii? Na to hledal odpověď mladý strakonický gólman, který čerstvě oslavil 18. narozeniny.

Mirek Tíkal, brankář HBC JVP Strakonice 1921: „Nedávno jsme sice Nové Veselí doma porazili, ale každý zápas je jiný. Samozřejmě se budeme snažit odehrát co nejlepší utkání. Soupeři o nic moc nejde, pro nás je naopak každý duel důležitý. Úspěchem je pro nás v naší situaci jakýkoli bodový zisk. Určitě budeme zase vycházet z dobré obrany a budeme chtít co nejvíce přerušovat hru. Naše chuť vyhrát bude velká, zvlášť po porážce v Maloměřicích, která nás mrzí. Ale nemůžeme se nad tím dlouho pozastavovat, musíme jít dál. Chceme si dojít pro další vítězství bez ohledu na to, jak dopadl poslední zápas v Brně.“