Mladší dorostenky HBC zakončily sezonu výhrou, poradily si s posledním Mělníkem

II. liga mladších dorostenek

Vítězstvím číslo sedm se rozloučily se sezonou 2023/2024 strakonické mladší dorostenky. V závěrečném 22. kole druhé ligy v neděli 5. května uspěly na hřišti posledního Mělníku, a to v poměru 31:25 (13:12). V tabulce obsadily konečné deváté místo se 14 body.

Hráčky byly hned od začátku natěšené porazit soupeřky ze suterénu, což se jim nakonec podařilo. I když vítězství se nerodilo jednoduše, a to kvůli málo úspěšné střelbě ze začátku zápasu. „Vedení jsme se sice ujaly proměněnou sedmičkou ve 2. minutě a skoro do 5. minuty jsme domácí ubránily a nedovolily jim skórovat. Bohužel jsme tento dobrý začátek nedokázaly přetavit v náš náskok a nechaly jsme soupeřky jít do vedení. Při střelbě se nedařilo, přestože jsme se přes domácí obranu dostávaly do dobrých střeleckých příležitostí,“ přiblížila trenérka Šárka Němcová.

V útočné fázi se děvčata uklidnila až ve druhé polovině prvního poločasu, kdy se ujala vedení. A i když do přestávky se týmy o skóre přetahovaly, soupeřky už do vedení nepustila. „Ve druhé půli jsme ještě zrychlily přechod do útoku a přestože střelba mohla být úspěšnější, postupně jsme navyšovaly svůj náskok až do konce utkání. Celý tým si zaslouží pochvalu za předvedenou hru a bojovnost. I přes nepříznivý průběh holky makaly a zaslouženě přivezly povinné body,“ hodnotila Šárka Němcová.

FAKTA

II. liga mladších dorostenek – 22. kolo: Mělník – Strakonice 25:31 (12:13). Branky: Janoušková 8 – Nepodalová 7, Kozáková 5 (1), Moravcová 5, Uhlíková 4, Kálalová 3, Hejtmánková 2 (1), Vondráková, Machová 2, Němcová 1. Rozhodčí: Podzimek, Vlk. Vyloučení: 4:1. ŽK: 1:2. Góly ze sedmiček: 0:2. Diváků: 30.