Mladší dorostenky padly v Ústí nad Labem o pět gólů, trenérka přesto tým chválila

II. liga mladších dorostenek

Po téměř měsíční pauze opět pokračovala druhá liga mladších dorostenek. Strakonické házenkářky cestovaly v neděli 21. dubna k odvetnému utkání do Ústí nad Labem. A že bylo soupeřkám ze severočeské metropole co vracet, protože na podzim je rozdrtily rozdílem hrozivých 18 branek a uštědřily jim obrovskou lekci rychlé a dynamické házené.

O půl roku později, kdy už děvčata vstřebala spoustu cenných zkušeností, odehrála na severu Čech v rámci 20. kola úplně jiné utkání. Hrálo se opět ve velmi vysokém tempu, ale už to nebyl ve strakonickém podání odevzdaný a ustrašený výkon. Nakonec Jihočešky odjely s porážkou 36:41 (16:20), takže v tabulce jsou nadále deváté s 12 body.

Strakonice úplně nezachytily vstup do utkání, kdy po čtyřech minutách prohrávaly v 1:4. Naštěstí se nepoložily a začaly bojovat. Až do 20. minuty však rozdíl na ukazateli skóre stále osciloval kolem pěti až šesti branek. Posledních deset minut úvodního dějství však přidaly na tempu a dokázaly ve 28. minutě stáhnout na rozdíl pouhých dvou gólů. Zkušené soupeřky se však nenechaly zaskočit, a tak opět odskočily.

Ve stejném duchu se odvíjel i celý druhý poločas – Jihočešky soupeřky srdnatě stíhaly, ale v momentě, kdy se přiblížily na dostřel, domácí hráčky opět utekly. K vítězství potřebovaly Strakonice možná ještě trochu ubrat technické chyby, přitvrdit v obraně a snad i trochu štěstí.

Komentář trenérky Evy Krausové: „I když jsme nakonec prohrály rozdílem pěti branek, z výkonu týmu nejsem vůbec zklamaná. Naopak musím děvčatům dát velkou pochvalu – zvládly velmi bojovné, rychlé a dynamické utkání, v obrovském tempu, což svědčí o velmi slušné fyzické kondici. Se soupeřem, který nás na podzim rozdrtil rozdílem několika tříd, najednou po půl roce dokážeme hrát vyrovnané utkání, což je pro nás velmi příjemný poznatek. Dokazuje to, že jsme s děvčaty udělaly velký kus práce a jejich působení ve vyšší kategorii nese své ovoce.“

II. liga mladších dorostenek – 20. kolo: Ústí nad Labem – Strakonice 41:36 (20:16). Branky: Mošnová 9 – Moravcová 9, Hejtmánková 8 (4), Nepodalová 7 (3), Vršecká 4, Uhlíková, Němcová 3, Kálalová, Kozáková 1. Rozhodčí: Lehký, Veselý. Vyloučení: 4:1. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 1:7. Diváků: 30.