Mladší dorostenky podlehly vedoucímu týmu soutěže rozdílem 18 branek

II. liga mladších dorostenek

Mladší dorostenky Strakonic vyrazily v neděli 22. října na půdu HK Slavia VŠ Plzeň, aktuálně vedoucího týmu tabulky druhé ligy. V 6. kole soutěže podlehly favoritkám vysoko 20:38 (10:19).

Zápas se hrál od začátku v režii Západočešek, které se po vcelku vyrovnané úvodní desetiminutovce utrhly a pětigólovou šňůrou odskočily na 11:3 v 18. minutě. Strakonice bojovaly, ale poločas prohrály o devět branek. Po obrátce od stavu 22:12 ve 37. minutě plzeňské hráčky nasázely sedm gólů v řadě na 29:12, rozdíl do konce zápasu ještě o jednu trefu vylepšily na konečných 18 branek.

Komentář trenérky Evy Krausové: „Musíme sebekriticky přiznat, že šlo o dalšího soupeře, se kterým se aktuálně nemůžeme měřit. Plzeňačky byly lepší ve všech stránkách hry. S kvalitou domácích a jejich obranného valu bohužel ruku v ruce přišla také řada našich technických chyb a bohužel opět značné množství neproměněných gólovek. Byla to pro nás opět velká házenkářská zkušenost, která, pevně věřím, že nás posílí a nezabije.“

FAKTA

II. liga mladších dorostenek – 6. kolo: Slavia VŠ Plzeň – Strakonice 38:20 (19:10). Branky: Špačková, Kokošková 6 – Hejtmánková 7 (3), Kozáková 3, Uhlíková, Remešová, Nepodalová 2, Vršecká, Vondráková, Moravcová, Němcová 1. Rozhodčí: Mošna, Vaník. Vyloučení: 1:3. Bez ŽK. Góly ze sedmiček: 2:3. Diváků: 28.