Mladší dorostenky potrápily Olomouc, ovšem z Hané s bodovým ziskem nepřijely

I. liga mladších dorostenek

I přes další porážku (již patnáctou) neodehrály tentokrát strakonické mladší dorostenky špatné utkání. Ve 20. kole první ligy v sobotu 22. dubna podlehly sedmé Zoře Olomouc na jejím hřišti rozdílem pouhých čtyř branek 26:30 (13:15). K dosavadním šesti bodům tak Jihočešky další nepřidaly a zůstávají na předposlední desáté pozici.

Hanačky byly od začátku vpředu, ale na začátku 15. minuty byl stav smírný 7:7. V dalším průběhu Strakonice dotahovaly jeden až dvoubrankový náskok domácích, vždy se ale jen přiblížily na jednu trefu. Vyrovnat se jim povedlo po změně stran, ve 34. minutě byl stav 17:17.

Jenže pak za necelé čtyři minuty Moravanky vsítily čtyři branky v řadě, čímž si vytvořily rozhodující náskok. Hostující hráčky se dotáhly maximálně na dva góly, ale v 58. minutě bylo jejich manko pět branek (30:25). V poslední minutě přišla jen drobná korekce ze sedmičky.

Komentář trenéra Martina Haranta: „Do utkání jsme nastupovali v hodně pozměněné sestavě. Vrátila se do ní rok nehrající Tereza Veitsová a dvě hráčky z družstva starších žákyň – Kačka Kozáková a Verča Němcová. Přestože se hrálo dost improvizovaně, utkání mělo herní kvalitu. Naše hráčky donutily domácí tým bojovat do posledních minut. Nás mohou mrzet neproměněné gólové šance. Pochvalu zaslouží všechny hráčky společně s brankářkami.“

I. liga mladších dorostenek – 20. kolo: Olomouc – Strakonice 30:26 (15:13). Branky: Smetková 9 (4) – Švecová 11 (2), Benešová 7, Kreuzerová 3, Matějková 2, Harantová, Veitsová, Měchurová 1. Rozhodčí: Dalajka, Šohaj. Vyloučení: 5:5. Bez ŽK. ČK: 1:0 (49. Smetková za 3 vyloučení). Góly ze sedmiček: 5:2. Diváků: 66.