Mladší dorostenky získaly skalp třetího soupeře, doma přehrály DHC Plzeň

I. liga mladších dorostenek

Počtvrté v sezoně se strakonické mladší dorostenky radovaly z vítězství. V předehrávce 17. kola první ligy porazily ve čtvrtek 24. března na domácím hřišti DHC Plzeň 29:27 (16:14) a na soupeřky z desátého místa ztrácejí nyní už jen čtyři body.

Na začátku zápasu byly Západočešky ve vedení, až v 18. minutě byly poprvé o gól vpředu Strakonice a následně náskok navýšily až na tři branky. Do přestávky ho soupeřky stáhly na dvě branky. Po změně stran domácí tým odskočil až na rozdíl pěti gólů (21:16 ve 41. minutě), ale ve 48. minutě bylo srovnáno na 23:23. Další několikaminutový úsek hry ale opanovaly Jihočešky v poměru 6:1 a znovu vedly o pět branek, když do konce zbývaly čtyři minuty. V nich Plzeň dala tři góly a Strakonice jediný, což znamenalo jen úpravu skóre.

Komentář trenéra Martina Haranta: „Už zápas v Olomouci ukázal zlepšující se obraz hry. Přestože byl duel více bojovný než líbivý, bylo důležité soustředit se na přednosti ve hře DHC. A tou jsou bezesporu rychlé útoky do otevřené obrany. To se ve většině případů podařilo. Hlavně bylo důležité nenechat si utéct začátek utkání, tak jako se nám poslední dobou stávalo. Vše bereme jako velké plus ve vnímání a následné dodržování dohodnutých pokynů. Obrana byla základem výsledku a s přidáním několika šťastně vstřelených gólů i konečného úspěchu. Mrzí nás jen s Matějem několik zbytečných faulů na hostující křídelní hráčky, z čehož pramenila vyloučení a sedmimetrové hody. Pochválit, ale musíme celé družstvo za předvedený výkon v pro nás tak důležitém utkání.“

I. liga mladších dorostenek – 17. kolo: Strakonice – DHC Plzeň 29:27 (16:14). Branky: Šulcová 8 (1), Klejnová 8, Horažďovská 6 (2), Kreuzerová 3, Benešová 2, Harantová, Švecová 1 – Heřmánková 11 (1). Rozhodčí: Čapek, Hladký. Vyloučení: 6:3. ŽK: 2:1. Góly ze sedmiček: 3:3. Diváků: 60.