Mladší žáci prohráli jeden z šesti zápasů, minižactvo třikrát slavilo

Krajský přebor mladších žáků, krajský přebor minižactva

Tři zápasy během tří dnů odehrály týmy strakonických mladších žáků v krajském přeboru. V pátek 6. prosince se utkaly doma se Sezimovým Ústím, v neděli se střetly venku s Lokomotivou České Budějovice. A-tým HBC si poradil se „Sezimákem“, ale Lokomotivě podlehl, družstvo B porazilo všechny tři soupeře.

Strakonice A – Sezimovo Ústí A 18:11 (10:9). Branky: Tesař 11, Hála 3, Hlinka, D. Landsinger 2. Strakonice A – Sezimovo Ústí B 18:8 (9:3). Branky: Hlinka 8, Hála 4, Tesař 3, D. Landsinger, Halačka, Fric 1. Loko České Budějovice – Strakonice A 14:10 (5:6). Branky: Tesař 5 (1), Hála 4 (2), D. Landsinger 1.

Strakonice B – Sezimovo Ústí B 16:13 (8:10). Branky: Vondra 7, Mikeš 4, Bilík 3, Hokr 2. Strakonice B – Sezimovo Ústí A 26:12 (13:8). Branky: Vondra 10, Mikeš 9, Vršecký, Kobliha, Korec 2, Bilík 1. Loko České Budějovice – Strakonice B 13:17 (8:7). Branky: Mikeš 7 (2), Kobliha 5, Vršecký 1.

Poslední podzimní zápasy odehrálo také strakonické trio minižactva v krajském přeboru. V sobotu 7. prosince si celky A, B a C poradily s Jindřichovým Hradcem.

Strakonice A – Jindřichův Hradec 16:8 (8:3). Branky: Dunovský 9, Levý 4, Mráz 2, Havel 1. Sestava: Matouš Havel, Vojtěch Kopecký, Dominik Kočí, Matyáš Dunovský, Patrik Tesař, Vojtěch Levý, Josef Šesták, Marek Mráz, David Veits.

Strakonice B – Jindřichův Hradec 13:10 (6:7). Branky: Moravec 7, Kuželka 3, Dunovský, Málek, Vogeltanz 1.

Komentář trenérky Kateřiny Moravcové: „Kluci zápas začali, jako by si mysleli, že se vyhraje sám – tak by se dala hodnotit první půle. Soupeř nás přehrával ve všech směrech a poločasové skóre 6:7 bylo přijatelné jen díky našemu brankáři Kubovi Čejkovi a Honzovi Moravcovi, autorovi všech branek v prvním dějství. Do druhého poločasu ale nastoupil úplně jiný tým, plný bojovnosti v obraně a vůle po vítězství. Do tabulky střelců se přidali další hráči a konečný výsledek byl hezkým zakončením podzimní části sezony.“

Strakonice C – Jindřichův Hradec 17:4 (12:1). Branky: Moravcová 4 (1), Remešová 4, Machová 3, Vršecká 2 (1), Hejtmánková 2, Nepodalová, Vrbová 1.