Mladší žáci Strakonic kralovali Jihočeské lize, na jaře vyhráli všechny zápasy

Jihočeská liga mladších žáků

Suverénně, tak jako si počínali doposud, zakončili vydařenou sezonu v Jihočeské lize mladší žáci strakonické házené. V předstihu jistý vítěz soutěže potvrdil vítěznou jarní šňůru i v závěrečném 10. kole, které se hrálo v sobotu 11. května v Linci. Přidal další čtyři výhry a tabulku ovládl s náskokem dvaceti bodů na druhou Třeboň.

Strakoničtí si počínali skvěle, z 36 zápasů prohráli pouhé dva. Obě porážky přišly 18. listopadu ve 4. kole, kdy tým od Otavy nejprve podlehl Třeboni 9:17 a poté Lokomotivě České Budějovice 13:21. Jinak však neměl konkurenci. Vsítil nejvíce branek a nejméně jich také inkasoval. Jako jediný dal nad sedm stovek gólů (715) a inkasované stlačil pod pět set (471). Z 72 možných bodů jich získal 68.

Tahounem byl Jan Moravec, nejlepší střelec týmu i samotné soutěže. Talentovaný hráč nasázel celkem 245 branek, postaral se tedy o celou třetinu ze všech vstřelených. Druhým nejlepším střelcem Strakonic byl Lukáš Pixa s 92 trefami, za ním skončil Vojtěch Váňa se 75 góly. Pod úspěchem družstva jsou podepsáni trenéři Jaroslav Miklas, Samuel Miklas a vedoucí týmu Jiřina Zichová.

VÝSLEDKY 10. KOLA

Sezimovo Ústí – Strakonice 13:23 (7:16), branky: Moravec 7, Váňa 6, M. Pechlát 4, Pixa 3, Švec, S. Reindl, Machovec 1. Strakonice – Loko České Budějovice 26:24 (18:12), branky: Moravec 12 (1), M. Pechlát 3, Švec, Pixa, S. Reindl, Váňa, Frolík 2, Machovec 1. Třeboň – Strakonice 17:23 (10:11), branky: Moravec 10 (1), Váňa 6, Pixa 3, Machovec 2, Švec, S. Reindl 1. Strakonice – Linz AG 24:14 (12:5), branky: Moravec, Váňa 9, Pixa, S. Reindl 2, Voldřich, Švec 1.